وبلاگ

باغ مینیاتوری و گیاهان داروئی

Posted by:

باغ کوچک مینیاتوری و کاربرد گیاهان دارویی

باغ کوچک و مینیاتوری و گیاهان دارویی

باغ کوچک

چرا گیاهان داروئی را در باغ مینیاتوری استفاده نکنیم؟

گیاهان دارویی در نگاه اول یکی از مناسب ترین گیاهان برای باغ مینیاتوری به شمار می روند اما به دلایلی این گیاهان برای اینگونه باغ ها مناسب نخواهند بود در مقاله زیر در رابطه با این موضوع بحث خواهیم کرد و دلیل نامناسب بودن گیاهان دارویی برای احداث یک باغ مینیاتوری را بیان خواهیم کرد.

هنگامی که از گیاهان داروئی  برای ساخت یک باغ مینیاتوری در اوایل بهار استفاده می کنیم به دلیل رشد سریع و زیبایی که دارند در اواسط این فصل از زیبایی باغ خودمان و توانایی این گیاهان در رشد و پوشانندگی فضا لذت خواهیم برد.

باغ کوچک

به عنوان مثال هنگامی که از رزماری های کوچک در باغ مینیاتوری استفاده میکنیم پس از مدتی آن‌ها به گونه‌ای رشد میکنند  که تصور می‌شود از یک درخت مینیاتوری در این باغ استفاده شده است اما این گیاه همیشه در این سایز نخواهد بود و به زودی به قدری رشد میکند که دیگر مناسب باغ مینیاتوری نیست و شما مجبور خواهید شد که این گیاه را از باغ مینیاتوری خود حذف کنید.

باغ کوچک

یا به عنوان مثالی دیگر آویشن گیاه زیبایی برای استفاده در باغ مینیاتوری است اما این گیاه برای مدت کوتاهی در سایز کوچک می‌ماند. اسطوخودوس و مریم گلی که در گلخانه‌ها پرورش داده ‌می‌شود در نگاه اول ممکن است بسیار زیبا و با نمک به نظر برسد اما هنگامی که شما از این گیاهان  در باغ مینیاتوری خود استفاده می‌کنید در مدت زمان کمتر از چند ماه متوجه خواهید شد این گیاه اکثر فضای باغ شما را در بر گرفته است و شما مجبور به حذف آن هستید.

پس اگر تصمیم به تهیه گیاهان دارویی برای باغ مینیاتوری خود داشته اید قبل از تهیه این گیاهان به نکات این مقاله توجه لازم را داشته باشید.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   کود در باغبانی مینیاتوری
۴

About the Author:

مهندس معمار و طراح فضای سبز فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
  پست های مرتبط
 • No related posts found.

Comments

 1. شفاعی  تیر ۸, ۱۳۹۵

  با سلام مطالب خوب بود ولی ذکر نکرده بودید چه گیاهانی مناسب برای تراریوم یا دیش گاردن ها هستند . ائم از گیاهان دارویی یا کاکتوسها و ….

  reply
  • نسیم خدابنده لو  تیر ۹, ۱۳۹۵

   سلام
   به سایت خودتون خوش اومدین
   انشالله درآینده به صورت جامع بررسی خواهد شد

   reply
 2. بهاره  بهمن ۱۵, ۱۳۹۶

  درمورد طراحی باغ گیاهان دارویی هم میشه توضیح بدید؟

  reply
  • نسیم خدابنده لو  بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

   سلام وقت بخیر
   در آینده نزدیک سعی میکنم مقاله ای در این زمینه بنویسم.
   اما به صورت کلی از اسمش معلوم طراحی فضایی که با استفاده از گیاهان دارویی باشه .

   reply

Add a Comment