LED در طراحی فضای سبز

LED در طراحی فضای سبز

LED در طراحی فضای سبز

LED در طراحی فضای سبز

چرا از LED در طراحی فضای سبز استفاده کنیم؟

LEDکه مخفف کلمه ی Light Emitting Diode (دیود ساطع کننده ی نور) است ، یکی از کارامد ترین و قابل اطمینان ترین روشهای نورپردازی در فضای سبز است. ال ای دی ها نسبت به لامپ های فلورسنت 50 درصد و نسبت به لامپ های رشته ای 25 درصد انژی کمتری مصرف کرده ، در حالی که مقدار نور برابری را از خود ساطع میکنند. خاصیت نیمه رسانا بودن آنها ، موجبات نیرومند و کارامد تر شدن این نوع لامپها را نسبت به لامپهای معمولی فراهم کرده است.

LED در طراحی فضای سبز

پیشرفت تکنولوژی ال ای دی ها به طرز چشمگیری هم در کیفیت آنها و هم در کاهش هزینه های کارخانه ای تاثیر گذار بوده است این امر بدین سبب بوده است که این پیشرفتها در محبوبیت ال ای دی ها میان مردم تاثیر زیادی داشته و این صنعت در سالهای اخیر به طرز چشمگیری رواج یافته است. در واقع ، تخمین زده شده است که این تکنولوژی در سال 2020 ،میزان فروش 80% لامپ های کل جهان را از آن خود کرده و سازمان برق و نیروی آمریکا نیز با هدف افزایش 50% استفاده از این صنعت تا سال 2025 ، یک قدم به جلو شتافته است.

LED در طراحی فضای سبز

نورهای ال ای دی ها در طراحی فضای سبز به دلیلهای فراوان، بسیار حیرت انگیزند. حتی کوچکترین با کیفیت بالای آنها میتواند نوری فراتر از یک لامپ معمولی بتاباند و همچنین ال ای دی ها در انواع و اقسام مختلفی میتوانند تولید شوند و همچنین به دیل منعطف بودن آنها میتواند طراحی دلنشین تری را به ارمغان آورد. ال ای دی ها از خود اشعه ی یو وی…… ساطع نکرده و به همین علت برروی جانداران تاثیر نمیگذارند و بسبب اینکه به اندازه ی لامپ های معمولی داغ نمیکنند ، در نتیجه در نزدیکی گیاهان و درختان هیچ خطری را بوجود نمی آورند. در ترکیبات ساخت ال ای دی ها از مواد خطرناکی استفاده نشده ، برخلاف لامپ های فلورسنتی که دارای جیوه میباشد که هم برای انسان و هم برای محیط زیست خطرناکند.

LED در طراحی فضای سبز

ال ای دی های کم ولتاژ را میتوانید هم اکنون در رنگهای مختلف تهیه کرده و رنگ مناسب گیاهتان را به گیاه ارایه کنید. در نتیجه میتوانید تاثیرات متنوعی را از این گوناگونی رنگ دریافت کنید ، از رنگ نور شمع تا سفید گرما بخش برای تاثیر گذاری به نور ماه در شب، در واقع ال ای دی ها پالتی از انواع رنگها را در اختیار طراحان میگذارند

LED در طراحی فضای سبز

در طول مدت اسنفاده از ال ای دی ها متوجه خوهید شد که چقدر معتمد تر، تاثیرگذارتر ، به صرفه تر و در نتیجه طول عمر بیشتر نسبت به لامپهای معمولی را دارا هستند. انتظار میرود با پیشرفت این تکنولوژی ، میزان استفاده ی آنها گسترش یابد و این لامپها به سرعت جایگاهی عام چه در زمینه ی پیشرفته و چه در کارهای روزمره بدست آورند.

منبع

نویسنده : فرید نقیب

این مطلب را نیز مطالعه کنید   مفهوم دیوار سبز یا دیوار زنده (VCWV)
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *