Heerstrasse

بررسی فضای سبز خیابان Heerstrasse

Heerstrasse یکی از زیباترین خیابان های جهان

Heerstrasse و بررسی فضای سبز آن

Heerstrasse

International Programs: Study Abroad 6 most amazing places in the world | Most Amazing in the world My Hometown in Germany | Antonia´s Blog

با فرا رسیدن فصل بهار و سبز شدن درختان و باز شدن شکوفه های رنگارنگ و بی نظیر   و به مناسبت نزدیکی به این فصل تصمیم گرفتم تا یکی از زیباترین خیابان های جهان را که در آلمان واقع شده و در این فصل از زیبایی بی نظیری برخوردار خواهد شد معرفی کنم. نام این خیابان Heerstrasse  و مشهور به خیابان شکوفه های گیلاس (Cherry Blossom Avenue)  است. که علت این نام گذاری شکوفه های بی نظیر درختان گیلاس کاشته شده در این خیابان است.

Heerstrasse

Cherry Blossom Avenue, Bonn, Germany |Amazing Nature | Pinterest city of Bonn, Germany DigDang! My Hometown in Germany | Antonia´s Blog

اگر بخواهیم در رابطه با یکی از زیباترین خیابان ها از لحاظ طراحی فضای سبز صحبت کنیم قطعا این خیابان را انتخاب خواهیم کرد. این خیابان یکی از خیابان های شهر زیبای بن (Bonn) در آلمان بوده و گونه به کار برده شده در طراحی این خیابان درخت گیلاس ژاپنی (Prunus serrulata)است. انتشار عکس هایی از این خیابان در فضای مجازی باعث شهرت آن شده است. امروزه این خیابان از لحاظ گردشگری در فصل بهار دارای طرفداران فراوانی می باشد. درختان موجود در این خیابان در دهه ۱۹۸۰ در این خیابان کاشته شده اند.

Heerstrasse

همانطور که اشاره شد گونه مورد استفاده در این خیابان یکی از گونه های معروف گیلاس زینتی به اسم  گیلاس ژاپنی یا Prunus serrulata است. این گیاه ممکن است با نام های دیگری همانند گیلاس بهشتی یا گیلاس زینتی نیز شناخته شود. زمان گلدهی این گیاه فصل بهار بوده و رنگ گل ها صورتی ملایم است. Heerstrasse

گیلاس زینتی بومی کشور ژاپن بوده و در این کشور با نام ساکورا شناخته می شود. نکته جالب توجه در رابطه با این گیاه این است که شکوفه ها به صورت زینتی بوده و اغلبا تبدیل به میوه نمی شود.

Heerstrasse

Photo by manifoto.de

در طراحی فضای سبز تولید میوه برخی درختان همانند گیلاس و … می تواند باعث مشکلاتی شود و اغلب گونه های مطلوب در فضای سبز، گونه هایی هستند که تولید میوه نمی کنند.   به همین علت است که می توانیم از جنبه زینتی این گیاه در فضای سبز استفاده مطلوب کنیم و این گیاه می تواند گیاه مناسبی برای طراحی فضای سبز در اقلیم مناسب باشد.

 

Heerstrasse

Photo by Kapil Juvale

عمر این درختان طولانی بوده و درختانی با قدمت ۲۰۰۰ سال در کشور ژاپن از این گونه وجود دارد. در نتیجه اگر مکان کاشت گیاه به درستی انتخاب شود و شرایط مناسب برای آن فراهم بشود می توان از زیبایی این گیاه برای مدت زمان طولانی بهره برد.

 بیماری های که این گیاه ممکن است به آن مبتلا شود شامل  جاروی جادوگر، سفیدک پودری، گال طوقه است که باید در هنگام انتخاب این گونه به آن توجه کرد.

نویسنده: نسیم خدابنده لو 

منبع

منابع مورد استفاده در مقاله:

منبع شماره ۱

منبع شماره ۲

منبع شماره ۳

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *