African Daisy

African Daisy و نگهداری از آن

African Daisy  و نگهداری از آن

African Daisy  یا مینای آفریقایی

African Daisy

آبیاری

آبیاری این گیاه باید به صورت منظم انجام بگیرد. اما در آبیاری باید به این نکته توجه داشته باشید که برگ ها خیس نشوند. خیس شدن برگ ها به معنای فراهم شدن محیطی برای رشد قارچ ها و در نتیجه آن آلودگی قارچی است که این گیاه به آلودگی های قارچی حساس است.

خاک

African Daisy

pH  5 تا 5/5 برای این گیاه مناسب به شمار می رود و بهتر است که خاک مورد استفاده برای این گیاه از زهکشی مناسبی برخوردار باشد . به صورت کلی بهتر است برای این گیاه از خاک سبک استفاده کنید.

آفات و بیماری ها

African Daisy

یکی از آفاتی که می تواند برای این گیاه مشکل ساز شود آفید Aphid است . برای مقابله با این آفت می‌توانید از آفت کش های مناسب استفاده کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که میناهای آفریقایی ممکن است به آن دچار شوند آلودگی های قارچی است که برای مبارزه با این آلودگی ها می توانید از قارچ کش ها استفاده کنید. البته همیشه پیشگیری بهتر از مواجهه با مشکل است بدین منظور بهتر است از آبیاری بیش از حد خودداری نمایید و سعی کنید سطح برگ ها را خشک نگه دارید.

کوددهی

این گیاه نیازمند کوددهی منظم است. شما باید هر ماه یک بار به مینای آفریقای کود های عمومی موجود در بازار را بدهید.

موارد استفاده 

به این گیاه می توان به عنوان یک گیاه گلدانی نگاه کرد. در نتیجه شما می توانید از این گیاه در گلدان استفاده کنید. همچنین این گیاه برای باغچه به عنوان گیاه پوششی، مرز بندی و … می تواند مناسب باشد. تنها نکته ای که باید در رابطه با این گیاه در نظر بگیرید این است که بهترین حالت کاشت این گیاه ردیف جلویی باغچه است.

نکات

مینای آفریقایی

  • نشا کاری برای مینای آفریقای توصیه نمی شود و این گیاه به جابهجایی حساس است در نتیجه بهتر است این گیاه به با بذر و در محل اصلی کاشته شود.
  • برای جلوگیری از آلودگی های قارچی بهتر است برگ های پژمرده و پیر را حذف کنید. این برگ ها می توانند منبع مناسبی برای گسترش الودگی باشند.
  • سعی کنید در اطراف گیاه به شعاع 9 سانتی متر مالچ بپاشید. اما توجه داشته باشید که مالچ بر روی گیاه پاشیده نشود.

منبع

نویسنده: فاطمه قاسمی شادپی

منابع مورد استفاده:

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *