کاکتوس

کاکتوس

گیاه کاکتوس

 گیاه کاکتوس و اطلاعات کلی در رابطه با کاکتوس

گیاه کاکتوس

 توصیف نام کاکاتوس از کلمه یونانی kaktos گرفته شده است که به معنای گیاه خاردار می باشد. کاکتوس ها در شکل ها، سایزها، بافت ها و رنگ های غیر معمول وجود دارند. برگ های گوشتی و شکل کلی نامتعارف گیاه به دلیل این است که این گیاه حداکثر سازگاری را با شرایط خشکی پیدا کند و کمترین میزان آب را از دست بدهد. برگ ها به صورت قطعه قطعه و گوشتی وجود دارند که گاهی با برآمدگی های تزئینی ، خار یا کرک پوشانده شده است.

خانواده- کاکتوس

واریته:

گیاه کاکتوس

دو گروه از کاکتوس ها وجود دارند گروهی که در صحرا می رویند و معمولا با خار پوشیده شده اند و گروه دوم شامل کاکتوس هایی هستند که در جنگل و جنگل های بارانی می رویند که معمولا بدون خار هستند. 200 جنس و هزاران گونه از کاکتوس وجود دارد. اکثرا کاکتوس ها برخی از گونه ها مانند کاکتوس پیرمرد تا 3 متر هم رشد میکنند. کاکتوس ها اغلبا گل می دهند و در شکل های استوانه ای ، مدور ، طبقه طبقه، شاخه های

کاکتوس ها همگی ساکولنت هستند یعنی در خود آب ذخیره میکنند. اما همه ساکولنت ها کاکتوس نیستند.

چرا کاکتوس ها آب ذخیره می کنند؟

گیاه کاکتوس

در مناطقی که کاکتوس ها در آن به صورت طبیعی زندگی می کنند و نشات گرفته اند بارش باران به ندرت اتفاق می افتد درنتیجه شرایط موجود این گیاهان باید مدت زمان طولانی را در شرایط خشکی دوام بیاورند. نکته مهمی که در رابطه با کاکتوس ها وجو د دارد این است که کاکتوس ها در شرایطی که آب اصلا وجود نداشته باشد خوشحال نیستند اما اگر به آنها همانند دیگر گیاهان آب داده شود و بیش از نیازشان آبیاری صورت بگیرد قطعاگیاهان  کاکتوس شما از بین خواهند رفت.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   آلوئه تلخ
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *