کود در باغبانی مینیاتوری

کود در باغبانی مینیاتوری

کود در باغبانی مینیاتوری

کود در باغبانی مینیاتوری

کود در باغبانی مینیاتوری

کود در باغبانی مینیاتوری یکی از اساسی ترین بخش ها را تشکیل می دهد. به صورت عمومی خاک تا یک حدی توانایی تامین مواد غذایی را برای گیاه دارد و اگر کودها وجود نداشته باشند گیاه در معرض کمبود عناصر قرار خواهد گرفت. در این مقاله در بخش اول به بررسی کود در باغبانی مینیاتوری خواهیم پرداخت و در بخش پایانی نگاهی گذرا به هرس گیاهان در باغبانی مینیاتوری خواهیم داشت.

آیا باید به باغ مینیاتوری کود اضافه کرد؟ 

کود در باغبانی مینیاتوری

تمامی گیاهان برای رشد و زندگی نیاز به کودهای شیمیایی ندارند. سبزیجات و گیاهان یکساله که نسبتا رشد سریعی داشته و فقط در فصل تابستان باقی می‌مانند  نیازمند کوددهی هستند. اما به یاد داشته باشید که در باغ مینیاتوری ما نیازمند رشد کند گیاهان هستیم و می‌خواهیم گیاهان در اندازه کوچک باقی بمانند هرچند در کنار اندازه سلامتی گیاهان نیز در باغ مینیاتوری حائز اهمیت است.

کود در باغبانی مینیاتوری

در هر سال لایه سطحی خاک باغ مینیاتوری خود را با لایه نازکی از کمپوست بپوشانید این به خاک شما کمک می‌کند تا مواد مورد نیاز گیاه را فراهم کنیم.  گلدان‌های که بیش از 2 یا 3 سال عمر کرده‌اد نیازمند کوددهی متوسطی می‌باشند بدین معنا  که باید در اوایل بهار و اواسط تابستان به خاک آن‌ها کود شیمیایی اضافه شود تا نیاز تغذیه‌ای گیاهان برطرف شود. به یاد داشته باشید اگر کوددهی شیمیایی بیش از حد انجام بگیرد گیاهان شما می‌سوزند.

آیا گیاهان در باغ مینیاتوری نیاز به هرس دارند؟

کود در باغبانی مینیاتوری

تمامی گیاهان نیاز به هرس ندارند و این یک اصل کلی برای گیاهان به شمار نمی‌رود. برخی از گیاهان ترجیح می‌دهند که در طول زندگی خود هرس بر روی آن‌ها صورت نگیرد و به این گونه سرحال‌تر و شاداب‌تر خواهند بود  اما برخی دیگر برای شادابی وسرحالی نیاز دارند که هرس شود. هرس گیاهان باغ مینیاتوری باید به صورت موردی بررسی شود و نمیتوان به صورت کلی در رابطه با این مورد مطلبی نوشت.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   باغ مینیاتوری و گیاهان داروئی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *