کشاورزی ارگانیک موفق

چگونه در کشاورزی ارگانیک موفق باشیم ؟

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق
در تولید ارگانیک، کشاورزان برخی ازابزارهای شیمیایی مناسب و در دسترس که مورد استفاده سایر کشاورزان قرار نمیگیرد را انتخاب میکنند. طراحی و مدیریت سیستم تولید برای موفقیت در مزرعه بسیار مهم هستند. شرکت هایی که مکمل یکدیگر هستند و همچنین تناوب محصول و شیوه ای از کشت برای جلوگیری یا کاهش مشکلات تولید را انتخاب کنید. بازده هریک از محصولات ارگانیک، متفاوت است، به مدیریت موفق بستگی دارد. در طول انتقال از کشت معمولی به کشت ارگانیک، بازده تولید از سطح معمولی پایین تر است، اما پس از یک دوره ۳ تا ۵ ساله از انتقال، بازده محصولات ارگانیک معمولا افزایش می یابد.

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

غلات و علوفه محصولاتی هستند که به دلیل فشارهای نسبتا کم آفات و مواد مغذی مورد نیاز می توانند تقریبا به آسانی به صورت ارگانیک رشد کنند. سویا نیز رشد به صورت ارگانیک را به خوبی انجام میدهد اما علف های هرز می توانند برای سویا یک چالش باشند. ذرت اغلب در مزارع ارگانیک رشد می کند اما نیازمند مدیریت دقیق کنترل و باروری علف های هرز است. مواجه شدن با الزامات نیتروژن یک چالش بخصوص است. ذرت می تواند پس از بقولات علوفه و یا اگر کود استفاده شده است، با موفقیت رشد کند. بازار برای غلات ارگانیک در سال های اخیر قوی بوده است.

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

تصویب مهندسی ژنتیک ذرت و ارقام کلزا در مزارع معمولی، یک موضوع از مناطق بافر و یا ایزوله کردن با فواصل زیاد برای محصولات ارگانیک ذرت و کلزا، ایجاد کرده است. کشاورزان تولیدکننده ذرت و کلزا بصورت ارگانیک، برای تولید یک محصول آزاد مهندسی ژنتیک شده به مدیریت برای کاهش آلودگی مهندسی ژنتیک نیازمندند. استراتژی اصلی برای مدیریت این خطر از طریق فواصل بافر مناسب بین محصولات ارگانیک و مهندسی ژنتیک است. محصولات دگرگرده افشان مانند ذرت و کلزا به فواصل بسیار بیشتری برای ایزوله شدن نسبت به گیاهان خودگشن مانند سویا و یا غلات و حبوبات، نیاز دارند.

محصولات میوه و سبزی چالش های بیشتری را بسته به نوع محصول ارائه دادند. برخی از مدیران بسیار موفق بوده اند، در حالی که مزارع دیگر با همان محصول مشکلات قابل توجهی داشته اند.

برخی از حشرات یا بیماری آفات در برخی از مناطق جدی تر از سایر مناطق هستند. برخی از مشکلات آفات برای مدیریت با روش های ارگانیک، دشوار هستند. این مسئله از اهمیت کمی برخوردار است به این دلیل که اکثریت آفت کش های ارگانیک که صحت آنها ثابت شده است در بازار وجود دارند.

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

بازده فروش محصولات باغبانی ارگانیک معمولا زیر عملکرد محصولات غیر ارگانیک است. کاهش عملکرد با محصول و مزرعه متفاوت است. برخی از تولیدکنندگان محصولات ارگانیک با پردازش در مزرعه به ارزش محصولات خود اضافه کرده اند. به عنوان مثال تهیه ی مربا، ژله، آبمیوه و غیره با استفاده از محصولاتی که استانداردهای بازار امروزه را برآورد نمیکنند.

کشاورزی ارگانیک موفق

کشاورزی ارگانیک موفق

محصولات دام نیز می تواند به صورت ارگانیک تولید شود. در سال های اخیر، محصولات لبنی ارگانیک محبوب شده اند. یک بازار در حال گسترش برای تولیدات گوشت ارگانیک وجود دارد. حیوانات باید تنها از خوراک ارگانیک تغذیه شوند(بجز در شرایط استثنایی). خوراک نباید شامل محصولات پستانداران، پرندگان یا ماهی باشد. تمام موجودات زنده و مواد مهندسی ژنتیک ممنوع است. آنتی بیوتیک ها، هورمون های رشد و حشره کش ها به طورکلی ممنوع است. اگر یک حیوان بیمار شود و آنتی بیوتیک برای بهبودش ضروری باشد، باید تجویز شود. حیوان پس از آن(پس از تجویز آنتی بیوتیک) باید از گله دام ارگانیک جدا باشد و نمیتواند به عنوان محصولات گوشت ارگانیک فروخته شود.هنگامی که نمی توان بیماری را به روشهای دیگر کنترل کرد، واکسیناسیون مجاز می باشد. تلقیح مصنوعی مجاز است.

همیشه با چک کردن بوسیله مرجع صدور گواهینامه خود، تعیین کنید که آیا یک محصول یا روش اجازه ورود به فهرست مواد مجاز و استاندارد ارگانیک را دارد. تولید ارگانیک نیز باید به تمام مقررات فدرال، استانی و شهری احترام بگذارد.

معمولا محصولات ارگانیک واجد شرایط با قیمتی بالاتر از قیمت محصولات غیر ارگانیک هستند. این مزایا با محصول متفاوت است و ممکن است به اینکه آیا شما با یک پردازنده، عمده فروش، خرده فروش و یا بطور مستقیم با مصرف کننده مواجه هستید، بستگی داشته باشد.

قیمت ها و مزایا بین خریدار و فروشنده مورد مذاکره قرار گرفت و با عرضه و تقاضای محلی و جهانی تغییر خواهد کرد. قیمت های بالاتر جبران هزینه های تولید بالاتر(در هر واحد از تولید) شامل مدیریت، نیروی کار، و بازده پایین تر مزرعه، هستند. این تفاوت ها با کالا متفاوت است.

بعضی از تولید کنندگان با تجربه ی محصولات زراعی، بویژه از غلات و حبوبات و علوفه ها، تغییر بسیار کمی را گزارش کرده اند در حالی که در برخی از محصولات باغی مانند میوه های درختی، تفاوت معناداری در عملکرد عرضه در بازار مشاهده شده است. همچنین ممکن است هزینه های بازاریابی به منظور توسعه بازارهایی که در آنها زیرساخت های کمتر برای کالاهای معمولی وجود دارد، بالاتر باشد. در حال حاضر تقاضا برای عرضه ی محصولات ارگانیک بیشتر است.

خلاصه
کشاورزی ارگانیک میتواند جایگزین مناسب تولید برای کشاورزان باشد. اما بسیاری از چالش ها وجود دارد. یک کلید موفقیت، باز بودن روش های ارگانیک جایگزین برای حل مشکلات تولید است. تعیین علت این مشکل، ارزیابی استراتژی برای جلوگیری یا کاهش مشکل طولانی مدت به جای راه حلی کوتاه مدت برای آن است.

منابع اطلاعات
COG – Canadian Organic Growers Inc
EFAO – Ecological Farmers Association of Ontario
OMAFRA – Ontario Ministry of Agriculture, Food and Rural Affairs
OACC- Organic Agricultural Centre of Canada
Guelph Organic Conference
OCO – Organic Council of Ontario

نویسنده: شبنم امیر رضائی

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   سبزی شوید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *