کاشت توت فرنگی

کاشت توت فرنگی در خانه

کاشت توت فرنگی در خانه

کاشت توت فرنگی در خانه

Beltran-Strawberry copy

توت فرنگی گیاهی است که در داخل خانه و در هر فصلی به دور از سرما در طول سال یک منبع از میوه تازه و خوشمزه برای شماست. در اینجا به دنبال یک روند ساده برای این کار هستیم.

تهیه دانه توت فرنگی

کاشت توت فرنگی

یک توت فرنگی تازه (یا دو تا) انتخاب نمایید و اطمینان حاصل کنید که خیلی پیچ و تاب دار نبوده ورسیده است.با خلال دندان به آرامی در زیر یک دانه بر روی پوست ، روی توت فرنگی فشار بیاورید. مچ دست خود را به سرعت برای دریافت دانه تکان دهید. شما نیاز به استفاده از یک حرکت سریع انگشت برای بیرون راندن دانه دارید. دانه ها را نگهدارید و آنها را در ظرف خود قرار دهید.بسیاری از شما فکر می کنیدتعدادزیادی دانه نیاز است ولی 20 تا 30 دانه کافیست .

کاشت توت فرنگی  به وسیله بذر

کاشت توت فرنگیکاشت توت فرنگیکاشت توت فرنگی

 یک فنجان ، شیشه یا ظرف دیگر را  با خاک مناسب برای پر کنید.  خلال دندان را در آب فرو بریدتا مرطوب شود. نگاهی به نوک خلال دندان کنید، به هم زدن چند دانه با خلال ، باعث چسبیدن دانه ها روی آن می شود. هنگامی که حدود 5-7 دانه به خلال دندان گیر کرد، خلال دندان را روی فنجان پر از خاک نگهدارید. ضربه زدن به بالای خلال دندان (نه دانه) با انگشت سبابه شما باعث سقوط دانه های توت فرنگی و پراکنده شدن آنها در فنجان می شود. چند بار این کار را تکرار کنیدتا تمام دانه ها در خاک پراکنده شوند.

کمک به دانه ها برای رشد کردن  

کاشت توت فرنگی

یک سوم یک لیوان را آب پر  و دو سوم آن را پراکسید هیدروژن پر کنید سپس ترکیب به وجود آمده را بهم بزنید. خلال دندان را داخل این محلول فرو بریدو به وسیله آن محلول را روی سطح خاک بپاشید. این کمک می کند که بذرهای شما رشد کنند. پراکسید هیدروژن به عنوان یک اکسید کننده طبیعی در اینجا به کار برده می شود .

توجه : لازم نیست شما هر روز این کار را انجام بدهید. این کار تا زمانی هر روز انجام دادنش خوبست که دانه ها جوانه بزنند، پس از آن یک بار در هفته همه نیاز ما را تامین می کند.

آبیاری

کاشت توت فرنگی

در این مرحله  هنوز نباید آب آشامیدنی را بیش از حد بدهید.چون در این صورت دانه غرق خواهد شد یا کپک می زند.  حفظ رطوبت خاک به طوری که خیس نباشد، با آبیاری یک یا دو بار در هفته کافیست.

نور

کاشت توت فرنگی

 محل شیشه باید در جایی گرم  باشد که در آن نور خورشید به اندازه کافی برای جوانه زدن دانه وجود داشته باشد. صبر کنیدتا دانه جوانه بزند.طی چند روز ، باید دانه ها جوانه بزنند. اگر گیاه به اندازه کافی رشد کرد، شما می توانیدآنها رابعد از چند هفته به گلدانهای جداگانه ای منتقل کنید.

 نگهداری

کاشت توت فرنگی

وقتی که گیاه به اندازه کافی رشد کردو بزرگ شد، میوه تشکیل خواهد شدو گیاه باید توت فرنگی های جالبی را برای مصرف خوراکی شما بدهد.

حرف آخر

کاشت توت فرنگی

توت فرنگی در هر زمان از سال می تواند داخل خانه کاشته شود. اما نه هر زمان خارج از منزل. تا زمانی که شما گیاه را در یک محل گرم و آفتابی خوب داخل خانه نگه دارید ، خوب رشد خواهد کرد. ایجاد یک سوراخ در فنجان به طوری که آب توان ورود و خروج داشته باشد ، لازم است. کاشت توت فرنگی در خاک هایی که درآنها گوجه فرنگی ، سیب زمینی ،فلفل و یا بادمجان به تازگی رشد کرده  مناسب نیست، اینها ممکن است آلوده به بیماری پوسیدگی ورتیسیلیومی باشد.


منبع

 

این مطلب را نیز مطالعه کنید   سبزی جعفری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *