ذخیره پیاز سنبل

ذخیره پیاز سنبل

بهترین زمان برای ذخیره پیاز سنبل

پیاز سنبل

گلدان سنبل یکی از رایج ترین هدایای بهاری است .هنگامی که پیاز گل سنبل کاشته شود شروع به رشد می کند و گل دهد  درنتیجه می تواند جلوه ی زیبایی به میز شام شما دهد این در حالیست که محیط بیرونی از برف پوشیده شده است. 

برای مرتبه اول که سنبل گل داد گیاه را دور نیندازید .با کمی تلاش میتوانید این گیاه را که به عنوان یک هدیه یکساله است را به عضوی اصلی از خانه یا باغ خود تبدیل کنید که هر سال گل می دهد.

زمان برداشت پیاز سنبل برای ذخیره سازی

hyacinths_pots_purple_eggplant_hd-wallpaper-43559

 بسیار مهم است که پیاز سنبل را در زمان نامناسب برداشت نکنید وگرنه پیاز های گیاه انرژی کافی برای جوانه زنی نخواهند داشت .زمانی که گل ها از بین رفتند ساقه ی گل را قطع کنید تا از هدر رفتن انرژی برای تولید دانه جلوگیری کنید.

برگ ها را باقی بگذارید و به آبیاری گیاه طبق معمول ادامه دهید.وجود برگ ها برای ذخیره سازیه انرژی در گل های سنبل ضروری است .زمانی که برگ ها شروع به قهوه ای شدن کردند میزان آبیاری را تا نصف کاهش دهید.فقط زمانی که برگ ها کاملا مرده باشند آبیاری را متوقف کنید .هنگامی که خاک به کلی خشک شد پیاز گل را با دقت بکنید و شاخ و برگ مرده ی گیاه را حذف کنید .

hyacinths_flowers_different_spring_close-up_hd-wallpaper-36386

بهبود بخشیدن گیاه سنبل بسیار آسان است .پیاز ها را روی یک روزنامه در محیطی تاریک و خنک به مدت سه روز قرار دهید . پس از ان پیاز ها را در محیطی سرد و تاریک در یک کیسه ی مشبک یا سوراخ دار قرار دهید. پیاز ها حالا آماده ی کاشت در باغ در فصل پاییز هستند یا می توانید آنها را با شرایط خاص  در اواخر زمستان در داخل خانه رشد دهید .

وادار کردن سنبل به گلدهی  :

hyacinths_flowers_spring_bed_different_hd-wallpaper-32918

اگر گیاه سنبل خود را در فضای آزاد خارج خانه می کارید دلیلی برای برداشت پیاز ها و بهبود دادن آنها وجود ندارد.گل ها به صورت طبیعی در بهار دوباره ظاهر می شوند. حتی اگر می خواهید گیاه سنبل را به مکانی دیگر منتقل کنید می توانید این کار را انجام دهید .

grape-hyacinth-wallpaper-1

در زمانی که سنبل شما همچنان بالای خاک است مکان دقیق ان را توسط یک میخ علامت گذاری کنید.زیرا زمانی که بدنه گیاه از بین برود پیدا کردن مکان پیاز گیاه مشکل خواهد بود.در پاییز پیاز ها با دقت برداشت کرده و روی یک روزنامه پخش کنید سپس در یک کیسه ی سوراخ دار قرار دهید .

نویسنده : مهدی کوهنورد

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   گل آلاله ( RANUNCULUS ASIATICUS)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *