نگهداری برگ نقره ای

نگهداری برگ نقره ای

نگهداری برگ نقره ای

نگهداری برگ نقره ای

نگهداری برگ نقره ای

آبیاری

نگهداری برگ نقره ای

گیاه برگ‌نقره‌ای مقاوم به خشکی است و در خاک مرطوب و خیس رشد خوبی ندارد. شرایط مرطوب و شرجی باعث می‌شود گیاه در خطر پوسیدگی ساقه، قارچ‌ها و دیگر مشکلات مربوط به رطوبت قرار بگیرد. این گیاه را به عمیقا ابیاری کنید تا اب به منطقه ریشه برسد و پس از آن که آبیاری به اتمام رسید تا زمانی که سطح خاک خشک نشده است آبیاری را به صورت مجدد انجام ندهید. از آبیاری مرتب، کم عمق خودداری کنید در واقع این نوع آبیاری باعث می‌شود ریشه‌ها ضعیف شده و گیاه شما نا سالم شود.

کوددهی

نگهداری برگ نقره ای

برگ‌نقره‌ای نیازمند تغذیه سبک است در واقع اگر تغذیه سنگین صورت بگیرد باعث ضعیف شدن این گیاه می‌شود و گیاهانی که ساقه بلندتری داشته باشند نیازمند آبیاری بیشتری هستند. بهتر است طبق یک برنامه سبک از کودهای معمولی و کودهایی که به آرامی آزاد می‌شوند در آوایل بهار استفاده کرد. 2 تا 3 قاشق از کود خشک را اطراف هر گیاه بریزید و سپس عمیقا گیاه را ابیاری کنید تا هم کود در سطح تجمع پیدا نکرده و نسوزاند و هم اینکه تا سطح ریشه پراکند شود. پس از آن نیازمند کوددهی نیستید.

مالچ

نگهداری برگ نقره ای

یک لایه طبیعی مالچ باعث جلوگیری از رشد علف های هرز می‌شود و این در حالی است که علاوه بر جلوگیری رطوبت اطراف ریشه را حفظ کرده و دمای سطح خاک را تعدیل می‌کند. هنگامی که مالچ پوسیده می‌شود باعث اضافه شدن مواد غذایی به خاک و ارتقا زهکشی خاک می شود. برای مالچ کشی در این گیاه 6 تا 9 سانتی متر از مالچ طبیعی را در سطح خاک پراکنده کنید این مالچ می‌تواند شامل برگ های تکه تکه شده، قطعات چوبو یا پوست درختان باشد. شما میتوانید از گیاهان بریده شده نیز به عنوان مالچ استفاده کنید هرچند باید به یاد داشته باشید تنها 6 تا 9 سانتی متر ارتفاع داشته باشد در غیر این صورت باعث بالا رفتن دما در سطح خاک شده و به گیاه آسیب می رساند.

مراقبت

نگهداری برگ نقره ای

گیاه برگ نقره‌ای را تا ارتفاع 9 تا 12 متری از سطح زمین در فصل بهار هرس کنید تا رشد جدید را داشته باشید. در واقع هرس کردن تا یک سوم ارتفاع گیاه در اواسط تابستان نیز باعث می‌شود گیاه ظاهر سرحال و شاداب تری را به خود بگیرد. در واقع گیاه با رشد زیاد و مرتفع شدن ظاهر نازیبا و ناسالمی به خود می‌گیرد بهتر است بعد از 2 تا سه سال گیاه حذف شود یا هرس صورت بگیرد.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   دیزیکتکا (FALSE ARALIA)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *