نورپردازی

۱۲ ایده شگفت انگیز در مورد نورپردازی تابستانه فضای سبز

نورپردازی در طراحی فضای سبز

نورپردازی

با طراحی نورپردازی جدیددر فضای سبز  حیاط پشتی یا خانه ی خود، آماده ی تابستان شوید.

این نورپردازی فضای سبز  در طرحها و شکل های مختلفی وجود دارد ، با این حال همه ی این طرح ها با هدف ایجاد نوری مضاعف بر نور شب و یا جلب توجه به قسمت معینی از فضای بیرون خانه میپردازند.

نورپردازی فضای سبز میتواند کاملا برای اهداف کاربردیتان باشد و همچنین میتواند رنگ و بویی را به فضای بیرون خانه ی تان ببخشد.

بعد از خواندن این ۱۲ ایده نورپردازی ، شما آماده اید تا دست بکار شوید و نورپردازی ماهرانه ای را برای خانه و یا حیاط خود به ارمغان آورید.

۱- علامت گذاری پارامتری نور

CI-kichler-lighting_stake-landscape-lighting-path5_s3x4_lg

این نوع نورپردازی توسط وسایل بخصوصی صورت میگیرد که هدفی خاص را دنبال میکنند. با جایگذاری این لامپ ها در نقاط کلیدی حیاط ، مسیر ورود و خروج افراد را در شب محیا میکنند. همچنین این علامت گذاری پارامتری به منظور قوت بخشیدن به قطعه یا گلهایی در بیرون از خانه میباشد تا نظر بینندگان دقیقا به همان منطقه نورانی و در نتیجه به هرچیزی که در اطراف آن میباشد جذب شود.

۲- گلدان نورانی 

2

بدنبال بهترین روش نورانی کردن برای به چشم آمدن گیاهان و تمام فضایتان هستید؟ بسیار خب ، این گلدان های نورانی با کیفیت را از دست ندهید. این لامپها بدلیل تاباندن نور بسیار سطح بالا و همچنین فراهم آوردن گلدانی عالی برای گیاهان بیرون از خانه تان ، بینظیرند. شما میتوانید این گلدان هارا در هرکجای حیاطتان که میخواهید قرار دهید ، البته قطعا بهتر است که پوششی از آنهارا در گوشه ای از مسیر قدم زنی یا در حیاط پشتی بگذارید.

۳- استخر تابان 

3

تابان کردن استخر یکی از بهترین روشهای نور پردازی های رو به آینده در حیاط پشتی است. این روش نورپردازی ، تکنیکی است که بوسیله انواع لامپها پدید می آید و نور را در بالای دیوار استخر محیا میکند. همچنین نورها بصورت هنرمندانه ای در کناره ی استخر ، همانگونه که لامپ هایی را در میان علف ها و زیر بوته ها میگذارند که خطی از درختان روشن را پدید آورده و قابل تقدیرند. نور آبی لامپ ها فضای شب استخر را در زیر آب پدید می آورد که موجبات شادی شما را در هنگام شنا فراهم میکند.

۴- نورپردازی فضای دوستانه 

4

بدنبال بوجود آوردن فضایی دوستانه برای  بیرون خانه تان هستید؟ پس بهتر از اینگونه نورپردازی چیزی را نخواهید یافت !! در مثال زیر اینگونه لامپها طراحی شده اند تا نوری فراوان را برای محیطهای نچندان بزرگ فراهم آورند. این امر بدین سبب است که اینگونه لامپها  بگونه ای تهیه شده اند که شما بدون نیاز به آن همه نیروی برقی که از لامپهای سقفی بدست می آورید ، میتوانید نور مورد نیازتان را بدست آورید.

۵- نور کریسمس 

5

نور طلایی کریسمس دیگر تنها برای این جشن مورد استفاده قرار نمیگیرند !! آیا میدانستید یکی از بهترین ابزارهای نورانی کردن محیط را هر ساله تحت الشعاع خود قرار میدهند ؟ آن ها را روی درختان حیاط پشتی و یا روی چارچوب وسایل بیرون از خانه تان بگذارید. روش دیگری نیز وجود دارد که به صورت  بافتن لامپ های آویزان است و حتی فراتر از لامپهای کریسمس هم پیش میرود. به عنوان مثال با قرار دادن  حبابی شیشه ای در بالای لامپهای بافته شده ، نور پردازی زیبایی را به ارمغان آورید.

۶- نورپردازی آلاچیق

نورپردازی

با نورپردازی ماهرانه خود ، آلاچیقتان را آراسته کنید !! لامپهای کریسمس را به طور کامل دور آلاچیقتان بپیچانید و یا تکی تکی انتخابشان کرده و نصب کنید تا در شب فضای آلاچیق را احاطه کنند. حتی بهتر است مسیری نورانی و رمانتیک را تا آلاچیق پدید آورید.

۷- نورپردازی پله ها

نورپردازی

مسیر بیرون خانه تا در ورودی را بوسیله این نوع نورپردازی کمی ایمن تر کنید که میتوانند در انواع شکلها دیده شوند ولی هدف اصلی روشن کردن مسیر پله تا در خانه میباشد. لامپ های دایره ای شکل را داخل پله های اصلی نصب کرده و یا آنها را در کنار مسیر نصب نمایید تا تاثیر نور روزنه ای آنها را در مسیر موجود حس کنید.

۸- نورپردازی شبانه ی آبنما

نورپردازی

با اینکار آبنمای خود را کمی نسبت به دیگر مکانهای نورپردازی شده ، شیک تر کنید. در این نوع میتوان حالت های مختلفی از نورپردازی را پیاده کرد که به عنوان مثال در شکل بالا لامپ ها هم در آب و هم در قسمت گیاهی آبنما ، بمنظور حداکثریت نورپردازی نصب شده اند. این شیوه ی نور پردازی بینظیر است ، بدلیل اینکه میتوان در دیگر نورپردازی نیز از آن سود برد.

۹- آویزان کردن لامپها بر روی درختان

نورپردازی

در این روش که کلاسیک بنظر می آید ، به روشی نوین بهره میبریم. این نوع لامپ ها معمولا برای اتراق کردن و دیگر فعالیت های بیرون از خانه استفاده میشوند. با این حال هدفی جدید را با آویزان شدنشان بر روی درختی که زیر آن نیمکتی موجود میباشد ، کسب کرده اند. اثر آن بسیار قابل تقدیر بوده و تمامی نگاه هارا به خودش و درخت جذب خواهد کرد و فضایی فوق العاده را برای برگزاری سرگرمی های شبانه فراهم میکند.

۱۰- گوی های درخشان 

نورپردازی

این نوع نورپردازی میتواند چشم انداز آینده ی شمارا تغییر دهد و حسادت تمام همسایگانتان را براگیزد!! این گوی های درخشان تقریبا نوری بیگانه مانند را با رنگهایی متنوع منتشر میکنند. گوی ها اساسا لامپهایی درخشان بزرگی اند که میتوانند در هرجایی از حیاط پشتی شما نصب شوند. گرچه روشنایی آنها به اندازه لامپهای معمولی محیط نیست ، اما تاثیر رنگ و زیبایی آنها ، قابلیت منحصر به فرد و بادوامی است برای نور خارج از منزل !!

۱۱- چراغ های مجسمه ای در فضای باز

نورپردازی

این نوع چراغ ها در فضای باز گزینه ای عالی از نظر چشم انداز ، برای علاقه مندان به هنر میباشد. این مدل از نور هم به هنر مجسمه سازی و هم نورپردازی در فضا میپردازد که امروزه از مجسمه ها برای تشکیل شکلهای متنوع در فضای باز استفاده میکنند. به عنوان مثال در شکل بالا با در کنار هم قرار دادن این اشکال هندسی ، یک مکایش هنری را در فضای باز ساخته اند.

۱۲- لامپ درخشان بیرون خانه

نورپردازی

این نوع لامپ نهاین نور ممکن را پخش میکند. برخلاف لامپهای معمولی که تنها از خود لامپ نور را منتشر میکنند ، این لامپ ها تمامی آنچه از روشنایی منظره میخواهید به شما ارائه میدهند. این امر به این دلیل است که هر قسمت از این لامپ نور زیبایی را منتشر میکند و کل بدنه ی این لامپ منظره شما را با وضوح بالایی نورپردازی میکند که به منظور لذت بخشی شما از حیات پشتی تان میباشد.

خوشبختانه این ۱۲ ایده به شما آن الهامی که نیاز است تا مکان زندگیتان روشن کنید میدهد و بیاد داشته باشید که سبکی از نور پردازی وجود دارد که میتواند تمام آن چیزی را که شما از منظره نیاز دارید ، به شما القا کند.

چه بخواهید نظرهارا جذب قسمت های خاصی از حیاط پشتی کرده و چه بخواهید که میهمان هایتان را از گذرگاهی به سمت خانه تان راهنمایی کنید ، لیست ما آماده ی خدمت به شماست !

منبع

نویسنده: فرید نقیب

منابع مورد استفاده:

منبع۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *