نخل ماداگاسکار سمی

خطر مرگ! نخل ماداگاسکار نخرید!!

آیا نخل ماداگاسکار سمی است؟

نخل ماداگاسکار سمی

نخل ماداگاسکار سمی

در مواجهه با سوال آیا نخل ماداگاسکار سمی است؟ همیشه نگرانی کسانی رو می بینم که بچه کوچک یا حیوانات خانگی نظیر گربه یا سگ را نگهداری می کنند اما علاقه به این گیاه اجازه نمی دهد که از خرید آن خودداری کنند. در این مقاله می خواهم پاسخ شما عزیزان را به این سوال چالش برانگیز در سایت گل و گیاه پادینا بدهم تا تصمیم بگیرید که آیا خرید نخل ماداگاسکار برای شما مناسب است یا اینکه با خرید این کاکتوس بی نظیر درگیر بیماری یا مشکل فرزند یا حیوان خانگی خود می شوید؟

همانطور که می دانید در بازار ایران نخل ماداگاسکار به یکی از محبوب ترین گیاهان تبدیل شده است و در خانه هر فردی که دوستدار گل و گیاهان است شما می توانید یکی از انواع این گیاه را مشاهده کنید. در نتیجه مهم است که بدانید که آیا نخل ماداگاسکار سمی است یا خیر!!

خطر مرگ! نخل ماداگاسکار نخرید!!

نخل ماداگاسکار بر خلاف اسمی که دارد نوعی کاکتوس است، اما به جهت شباهت ظاهری این گیاه به نخل، نام عامیانه آن نخل شده است. تقریبا می توان گفت که این گیاه یکی از بهترین و مقاوم ترین گیاهانی است که شما می توانید به جهت نگهداری در منزل خود انتخاب کنید. این سوال وجود دارد که اگر نخل ماداگاسکار سمی باشد، بازهم شما ریسک خرید این گیاه را می پذیرید؟

نخل ماداگاسکار گیاهی سمی است اما نه برای همه و نه در همه شرایط، پس نیاز نیست که نگران خطر مرگ توسط این گیاه زیبا باشید. در صورتی نخل ماداگاسکار سمی خواهد بود که شما این گیاه را به صورتی خوراکی مصرف کنید.

آیا نخل ماداگاسکار برای کودک شما سمی است؟

نخل ماداگاسکار در یک صورت برای کودک شما سمی خواهد بود و آن هم در صورتی است که کودک شما این گیاه را بخورد. البته علائم واضح مسمومیت زمانی قابل مشاهده خواهد بود که کودک مقدار قابل توجهی از نخل ماداگاسکار را خورده باشد. در نتیجه در صورتی که فرزند خردسالی دارید و گیاه ماداگاسکار را نیز نگهداری می کنید، تا جای ممکن گیاه را دور از دسترس کودک قرار داده و حتما به کودک خود بگویید که اگر دست به نخل ماداگاسکار بزند چه اتفاقی برای او می افتد تا آگاهی لازم را داشته باشد.

نخل ماداگاسکار سمی و شیطنت گربه ها

نخل ماداگاسکار سمی

نخل ماداگاسکار سمی

بر اساس روحیه لطیف کسانی که حیوانات خانگی را نگهداری می کنند، می توان علاقه این افراد به گیاهان آپارتمانی و کاکتوس ها را حدس زد. در نتیجه یکی از مهم ترین سوالاتی که فرد دارای گربه می پرسد این است که آیا نخل ماداگاسکار برای گربه سمی است؟ آیا کاکتوس ماداگاسکار سمی باعث مرگ گربه می شود؟ باید بگوییم بله ممکن است که این گیاه به خصوص برای بچه گربه ها خطرات قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

نخل ماداگاسکار سمی

نخل ماداگاسکار سمی

چرا نخل ماداگاسکار سمی است؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چرا نخل ماداگاسکار سمی است. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا سمی بودن این گیاه دلیل علمی دارد یا تنها یک مشاهده تجربی است؟ باید بگوییم که برای اثبات سمی بودن نخل ماداگاسکار هم دلایل علمی و هم دلایل تاریخی وجود دارد که نشان می دهد تا چه حد نخل ماداگاسکار سمی است.

در گذشته های بسیار دور و در زمانی که از نیزه ها به جهت دفاع استفاده می شده ، شیره این گیاه به عنوان یکی از مواد کشنده در پیکان سمی استفاده شده است. شیره این گیاه همانند خویشاوند نزدیک خود آدنیوم دارای گلیکوزیدهای سمی است که می تواند خطرات بسیاری را برای فرد آلوده به شیره ایجاد کند.

علائم مسمومیت نخل ماداگاسکار چیست؟

علائم مسمومیت با شیره نخل ماداگاسکار اسهال، استفراغ، بی اشتهای، بی حالی، افزایش ضربان قلب و در صورت مصرف بیش از حد مرگ است. در نتیجه می توان گفت که این گیاه ظاهرا بی خطر و بی نهایت زیبا می تواند منجر به مرگ کودک یا حیوان خانگی شما شود. اگر که در منزل خود کاکتوس نخل ماداگاسکار را نگهداری می کنید و این علائم در فرزند یا حیوان خانگی شما مشاهده می شود به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کرده و گزارش مسمومیت را ارائه دهید تا مشکلات حاد تری را تجربه نکنید.

جلوگیری از مسمومیت با نخل ماداگاسکار

این گیاه بی نظیر و مقاوم به هیچ وجه خطرناک نخواهد بود اگر که آن را دور از دسترس حیوان خانگی یا کودک خود قرار دهید. به جهت جلوگیری مسمومیت با نخل ماداگاسکار باید توجه کنید که مکان قرار گیری گیاه کاملا دور از دسترس باشد یا اگر در دسترس است کودک شما بداند که لمس کردن این گیاه خطرناک است. البته در واقعیت لمس این کاکتوس هیچ خطری نخواهد داشت اما به واسطه تجربه درد تیغ ها، کودک شما دیگر تمایلی به لمس و یا خوردن گیاه نخواهد داشت. در نتیجه اگر که شما مکان مناسبی به جهت نگهداری گیاه ماداگاسکار دارید و این مکان دور از دسترس حیوانات خانگی یا کودکان است هیچ مانعی به جهت نگهداری از آن وجود نخواهد داشت.

در نهایت اگر شما این کاکتوس مقاوم را تهیه کرده اید، نیاز است که بدانید چگونه در بهترین حالت از گیاه خود نگهداری کنید تا در نهایت گیاهی سرزنده و شاداب داشته باشید. اگر دوست دارید که بدانید صحیح ترین نحوه نگهداری نخل ماداگاسکار چیست؟ چه کودی مناسب نخل ماداگاسکار است؟ اگر نخل ماداگاسکار شما آفت زد چه سمی به جهت درمان آفت تاثیر گذار خواهد بود؟ چه قارچ کشی به جهت درمان نرم شدن تنه نخل ماداگاسکار نیاز است؟ باید به مقاله نگهداری نخل ماداگاسکار مراجعه کنید تا صحیح ترین اطلاعات به جهت نگهداری این گیاه بی نظیر را به دست بیاورید و گیاهی شاداب، پر رشد با برگ های درخشان داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *