مراقبت از چمن بهاره

مراقبت از چمن بهاره

مراقبت از چمن بهاره و مشکلات فصل بهار در نگهداری چمن

مراقبت از چمن بهاره

مراقبت از چمن بهاره: در ابتدا چه کاری باید انجام دهیم؟

برای بیشتر مردم اولین علامت رسیدن فصل بهار این است که آن ها بتوانند در فضای باز بدون لباس گرم قدم بزنند اما برای بعضی دیگر آمدن فصل بهار زمانی است که آن ها می توانند به فضای باز و حیاط خود بروند و زمان خود را صرف زیبا سازی و پاک سازی آن کنند. پرندگان آواز می خوانند، خورشید زودتر طلوع می کند و به نظر میرسد حتی خلق و خوی مردم هم بهتر از قبل شده است. همه ی این نشانه ها اینجاست، در فصل بهار. بنابراین زمان آن فرا رسیده که با یک شروع تازه کار با چمن خود را آغاز کنیم.

لطفا به راهنمایی های ما در رابطه با مراقبت از چمن در فصل بهار توجه کنید تا حیاط خانه ی خود را برای لذت بخش ترین و بی نظیر ترین فصل سال آماده کنید.

ابزار خود را آماده کنید

اگر هنوز به سراغ گاراژ خود نرفته اید و شروع به تمیز کردن آن نکرده اید، وقت آن است که چمن زن ها و وسایل زینت دهنده و تمام وسایل باغبانی خود را تیز و تنظیم کنید تا مطمئن شوید که آن ها برای این فصل آماده اند.

مراقبت از چمن بهاره

با ملایمت زمین چمن خود را تمیز کنید

تا وقتی که خاک در فصل بهار این زمان را داشته باشد که کاملا خشک شود، از هرگونه کار سنگین در حیاط دوری کنید. استفاده از چنگک به منظور جمع آوری باقیمانده ی گیاهان به صورت مکرر می تواند به ساقه های چمن تازه که در تلاش برای روییدن است آسیب وارد می کند. هنگامی که خاک زمین شما خشک است، زمان آن است که برگ ها و باقیمانده های گیاهان را جمع آوری کنید. در حالی که به آرامی درحال جمع آوری هستید ساقه های چمن هارا از هم تفکیک کنید.

 مراقبت از چمن بهاره

جلوگیری از رشد علف های هرز کرب گرس (crabgrass) 

هنگامی که حرف از جلوگیری از علف هرز کرب گرس به میان می آید، زمان بندی حرف اول را می زند. کرب گرس یک نوع علف هرز یکساله است، بنابراین شما هر سال باید برای از بین بردن آن ها دست به کار شوید مخصوصا اگر همسایه ی شما این مشکل را نداشته باشد. مطمئنا شما می خواهید از رشد کرب گرس قبل از اینکه برگ های زشت خود را برویاند جلوگیری کنید و این معمولا زمانی است که دمای خاک به حدود 55 درجه ی فارنهایت در 24 تا 48 ساعت میرسد. به دنبال محصولات ترکیبی باشید که شامل کود های مناسب چمن هم باشند و با این کار از هدر رفتن زمان خود جلوگیری کنید. کنترل علف های کرب گرس به علاوه ی  تغذیه ی چمن وبه همراه پاشیدن آهسته ی ذرات نیتروژن به تولید ریشه های مقاوم و پایدار کمک کنید. تغذیه ی سالم در طول فصل به سالم و ضخیم شدن چمن ها کمک می کند.

مراقبت از چمن بهاره

چمن ها را با ارتفاعی مناسب کوتاه کنید

توجه داشته باشید که ارتفاع چمن های شما باید بین دو و نیم و سه اینچ باشد، مطمئن شوید که در طول تمام فصل در این ارتفاع چمن ها را کوتاه می کنید و همچنین تلاش کنید که بیشتر از سه چهارم از یک اینچ از هر چمن در طول چمن زنی کوتاه نکنید. برای بدست آوردن بهترین نتیجه ها، در صبح زود چمن ها را کوتاه کنید و یا در بعد از ظهر ها، زمانی که هوا خنک است این کار را انجام دهید.

مراقبت از چمن بهاره

اجازه ندهید که فصل بهار قبل از این که شما آمادگی آن را داشته باشید، فرا برسد. از این نکته های گفته شده استفاده کنید و با استفاده از کود ها و مواد کنترل کننده و از بین بردن علف های هرز، بهترین ها را برای زمین چمن خود به ارمغان بیاورید.

نویسنده: مرضیه مومنی تبار

این مطلب را نیز مطالعه کنید   گل پریوش ، زیبایی بی همتا
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *