محل احداث باغ مینیاتوری

در کجا می‌توانیم یک باغ مینیاتوری را پرورش بدهیم؟

 

2در هر جایی می‌توانیم یک باغ مینیاتوری را پرورش بدهیم اما مساله مهم این است که گیاه مناسب را در محل مناسب خود انتخاب کنیم.

گیاهان همانند انسان‌ها هستند. همه انسان‌ها متفاوت‌اند و نیازمند شرایط خاص و مطلوب خود برای رشد هستند. گیاهان نیز همانند انسان ها در شرایط متفاوتی رشد پیدا می‌کنند. هر گیاهی همانند انسان ها نیازمندی های خاص خود را برای رشد دارد . همچنین هر گیاه برای داشتن بهترین رشد خود مکان و شرایط خاص خود را دارا است.

این مفهوم که گیاه مناسب خود را با توجه به مکان مناسب انتخاب کنید به این معنا است که در مرحله ابتدایی شما باید تصمیم بگیرید در کجا میخواهید باغ مینیاتوری خود را احداث کنید و در مکان مورد نظر شما چه شرایطی وجود دارد پس از تشخیص این موارد شما با توجه به شرایط موجود باید گیاه سازگار با شرایط را انتخاب کنید یعنی گیاهی را انتخاب کنید که بهترین رشد را در این شرایط دارا باشد.

هنگامی که شما مکان باغ مینیاتوری خود را انتخاب کردید باید بدانید که شرایط محل مورد نظر به چه صورتی است یعنی شما باید شرایط محیط مورد نظر خود را از نظر نور ( سایه،آفتاب کامل، نیمه آفتاب)، دما( محیط داخلی، محیط خارجی)، نیاز آبی (مساعد در خاک خشک یا خاک مرطوب) بررسی کنید و با توجه به شرایط موجود گیاه مناسب خود را انتخاب کنید.

تفاوت میان گیاهان کاشته شده در محیط داخلی و خارجی چیست؟

محل باغ مینیاتوری

گیاهانی که در محیط داخلی یا در یک سالن کاشته می‌شوند، گیاهانی گرمسیری می‌باشند که دمای مورد نیاز آن‌ها 60 درجه فارنهایت یا 15 درجه سانتی‌گراد یا بیشتر در تمام طول سال خواهد بود. اما اگر شما در یک منطقه با زمستان‌های سرد زندگی می‌کنید نمی‌توانید mugo pine ( نوعی کاج) را در بیرون پرورش دهید چون این نوع کاج در زمستان های سرد و دماهای پایین از بین خواهد رفت. اما اگر شما در مکانی مانند جنوب فلوریدا زندگی میکنید و زمستان های سختی وجود ندارد میتوانید در زمستان گیاه خود را به محیط داخلی بیاورید و برای گیاه شما مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   باغبانی مینیاتوری در دفتر کار
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *