طراح منظر

5 اتفاقی که زمان تبدیل شما به یک طراح منظر رخ میدهد

 5 اتفاقی که زمان تبدیل شما به یک طراح منظر رخ میدهد

  5 اتفاقی که زمان تبدیل شما به یک طراح منظر رخ میدهد

طراح منظر

 

علی رغم گسترش ارتباطات در قرن 21 معماری منظر هنوز پیشه ای شناخته نشده است و معمولا افرادی با پیش زمینه قبلی متفاوت را جذب خود میکند. من  بعنوان کسی که به تازگی تحصیلاتش را تمام کرده به این نتیجه رسیدم که قبلا شناختی از محیط اطرافم نداشتم اما این به این معنی نیست که الان فردی متبحری هستم اگرچه بعنوان یک طراح منظر کار های زیادی برای درک بهتر محیط اطرافم انجام داده ام که ممکن است برای دیگران ناملموس باشد.

در ادامه بحث امیدوارم بتوانم مردم را با این رشته آشنا کنم و به خوانندگان این مطلب و معماران منظر دید روشنی برای درک محیط اطرافشان بدهم. اما 5 اتفاقی که زمان تبدیل شما به این معمار منظر رخ میدهد:

1-جهان اطرافتان را با دقت نگاه میکنید

طراح منظر

قدم زدن در شهر برای شما تجربه ای کاملا متفاوت میشود و با نگاه به اطرافتان ایده های جدیدی در ذهن شما پدیدار میشود. و به زودی خود را در حالی میابید که با نگاه به محیط اطرافتان به جزء به جزء نحوه ی کنار هم گرفتن اجزا و همچنین موادی که از آنها ساخته شدند را درک میکنید. این خود به داشتن دانش کافی در مورد سنگ ها و مواد خام استخراج شده از زمین را می طلبد. این ها مواردی هستند که در زندگی روزانه از آنها لذت میبرم با اینکه قبلا به عنوان دانشجو توجه چندانی به آنها نمیکردم.

2- با ماهیت گیاهان آشنا میشوید

در چهار سال تحصیلم یک درس در مورد گیاهان داشتم که آن هم به ساختار سلولی و فیزیولوژی گیاهی می پرداخت. معتقدم بجای پرداختن به این موارد به مطالعه آشنایی با گیاهان بومی منطقه خود و چرخه ی زندگی آنها بپردازید. کمی که به بازار کار وارد شدید متوجه میشوید که اطلاعات لازم در مورد گیاهان را باید خودتان بدست بیاورید بدین صورت که هر نوع پوشش گیاهی جالب ، درخچه یا درختی توجه شما را جلب کرد میتوانید در مورد آن در اینترنت تحقیق کنید یا از فرد متخصص در این باره بپرسید یا از اطلاعات طبقه بندی شده محلی درباره گیاهان بومی منطقه استفاده میکنید یا به اطلاعات مورد نظر دست یابید. در روش آخر چون شما خودتان بدنبال گیاه میروید اطلاعات در ذهن شما برای همشه میماند.

طراح منظر

3-ارزیابی زمین

به تپه ها ، دره ها و دامنه ها و خطوط تراز نگاه میکنم. این بهترین راه برای مطالعه ی یک منظر از طریق نشانه های دیداری است و مثال مناسبی از درک مشخص زمین که در ذهن یک معمار منظر شکل میگیرد. همچنین میتوانم با قدم زدن در یک محیط شیب و الگوی زهکشی آن را حدس بزنم که این تبحر در این کار برای یک معمار منظر مهارتی ضروری است.

طراح منظر

4- مردم را بیشتر از قبل میبینید

تماشای افراد در مکان های عمومی نوعی وقت گذرانی است که نه تنها معماران منظر بلکه عوام مردم به تماشای زندگی شهری در مکانهای عمومی جذب میشوند. باید بعنوان یک طراح منظر درباره ی افراد مختلف و طرز فکر و سلیقه ی آنها در انتخاب محیط اطرفشان را بررسی کنیم.

طراح منظر

5- گذشته ، حال و آینده را درک میکنید.

به ندرت مکانی را میابید که در خود گذشته ای تاریخی نداشته باشد تحقیق درباره وضعیت مکانهای مختلف و دانستن درباره ی گذشته آنها بخشی از مهارت یک معمارمنظر است. همچنین به یاد داشته باشید در این مسیر از روش منحصر به فرد خود را داشته باشید تا موفق باشید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید   ایده های نورپردازی مربوط به محیط بیرون از خانه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *