سرعت رشد گیاهان مینیاتوری

سرعت رشد گیاهان مینیاتوری

miniature_garden_wallpaper_by_designerfied-d4zalpy

گیاهان مینیاتوری با چه سرعتی رشد میکنند؟

 

سرعت رشد برخی از گیاهان بسیار سریع‌تر از سایر گیاهان رشد می‌کنند و به این دلیل است که در باغ‌های مینیاتوری ارجحیت با گیاهانی است که رشد کندتری دارند. هنگامی که شما می‌خواهید گیاهی را برای باغ مینیاتوری خود انتخاب کنید باید گیاهان موجود را از نظر سرعت رشد بررسی کنید و گیاهی رو انتخاب کنید که سرعت رشد پایین‌تری را دارا باشد و برای باغ مینیاتوری احداثی و ایده‌ال شما مناسب باشد.

تعدادی از گیاهان مورد استفاده در باغ مینیاتوری که ما برای استفاده ترجیح می‌دهیم شامل درختان کوتوله و مینیاتوری است. گیاهان کوتوله مورد نظر ما گیاهانی هستند که در سال بین 2.5 تا 7.5 سانتی متر داشته باشند. گیاهان مینیاتوری مورد نظر نیز گیاهانی هستند که کمتر از 2.5 سانتی‌متر رشد داشتده باشد. در واقع معیار برای خرید گیاه سایز گیاه در زمان خرید است به دلیل اینکه برخی از گیاهان 25 سال زمان برای بالغ شدن نیاز دارند. گیاهانی که 5 سانتی متر ارتفاع دارند مناسب ترین گیاهان برای باغ‌های مینیاتوری هستندکه با استفاده از آن‌ها میتوان از باغ مینیاتوری طراحی شده لذت کافی را برد.

چرا گیاهان داروئی را در باغ مینیاتوری استفاده نکنیم؟

سرعت رشد گیاهان مینیاتوری

سرعت رشد گیاهان مینیاتوری

هنگامی که از گیاهان داروئی برای ساخت یک باغ مینیاتوری در اوایل بهار استفاده می کنیم به دلیل رشد سریع و زیبایی که دارند در اواسط این فصل از زیبایی باغ خودمان و توانایی این گیاهان در رشد و پوشانندگی فضا لذت خواهیم برد. به عنوان مثال هنگامی که از رزماری های کوچک در باغ مینیاتوری استفاده میکنیم پس از مدتی آن‌ها به گونه‌ای رشد میکنند که تصور می‌شود از یک درخت مینیاتوری در این باغ استفاده شده است اما این گیاه همیشه در این سایز نخواهد بود و به زودی به قدری رشد میکند که دیگر مناسب باغ مینیاتوری نیست و شما مجبور خواهید شد که این گیاه را از باغ مینیاتوری خود حذف کنید. یا به عنوان مثالی دیگر آویشن گیاه زیبایی برای استفاده در باغ مینیاتوری است اما این گیاه برای مدت کوتاهی در سایز کوچک می‌ماند. اسطوخودوس و مریم گلی که در گلخانه‌ها پرورش داده ‌می‌شود در نگاه اول ممکن است بسیار زیبا و با نمک به نظر برسد اما هنگامی که شما از این گیاهان در باغ مینیاتوری خود استفاده می‌کنید در مدت زمان کمتر از چند ماه متوجه خواهید شد این گیاه اکثر فضای باغ شما را در بر گرفته است و شما مجبور به حذف آن هستید.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *