سربرداری چمن

سربرداری چمن

سربرداری چمن

سربرداری چمن: پنج نکته که حتما باید بدانید

سربرداری چمن

چه شما کوتاه کردن چمن ها را به عنوان یک کار عادی و روزمره در نظر بگیرید و چه آن را یک تمرین عالی به حساب بیاورید، این کار یک مراسم هفتگی برای اکثر صاحب خانه ها به شمار میرود. اما، آیا میدانید زدن چمن به شیوه ی صحیح چه تاثیری بر سلامت آن دارد؟ پس ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا به شما نکاتی آموزش داده شود که از سرسبزی و زیبایی چمن خود در طول فصل بهار و تابستان اطمینان داشته باشید.

به قانون یک سوم در سربرداری چمن توجه کنید

به عنوان یک قاعده ی کلی، در هر بار چمن زنی، هرگز بیشتر از یک سوم برگ چمن را کوتاه نکنید. کوتاه کردن بیش از اندازه ی چمن به طوری که به سطح زمین نزدیک باشد اجازه ی تابش نور خورشید را به علف های هرز می دهد و در نتیجه باعث افزایش آفات و بیماری ها می شود.حتی اگر شما چمن های بیش از اندازه بلند هم دارید باز هم بیشتر از یک سوم آن را کوتاه نکنید و اجازه دهید که در طی چند روز آینده بهبود یابد و پس از آن یک سوم دیگر را کوتاه نمایید.

مناسب ترین ارتفاع برای سربرداری چمن  را پیدا کنید

چمن های فصل سرد مانند بلو گرس، چمن های نازک برگ و چمن های مناسب تغذیه ی دام باید در ارتفاع دو یا سه اینچی کوتاه شوند. چمن های فصل گرم باید در حدود سه چهارم از هر 3 سانتی متر  کوتاه شوند که این امر باعث افزایش تراکم و پرپشتی و سلامت چمن می شود که به طور طبیعی توانایی مغابله و رقابت با علف های هرز را در چمن بالا می برد.

سربرداری چمن

زمانی که چمن ها خشک اند آن ها را سربرداری کنید

این نکته که بهترین زمان کوتاه کردن چمن ها هنگامی است که آن ها خشک باشند بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا برگ های چمن خشک به حالت ایستاده قرار می گیرند و هنگام زدن آن ها، کمتر به یکدیگر می پیچند.

از ماشین چمن زنی خود در بهترین حالت نگه داری کنید

تیغه های ماشین چمن زنی باید تیز و متوازن باشند. تیغه های کند چمن ها را به صورت دندانه دار کوتاه می کنند که می تواند افزایش بیماری ها و آفات را به دنبال داشته باشد

سربرداری چمن

الگوی چمن زنی خود را تغییر دهید

با گذشت زمان، با توجه به جهت برش چمن، بذر های چمن می توانند بسط پیدا کنند و همچنین زدن چمن ها فقط در یک جهت خاص می تواند باعث خم شدن برگ های چمن به یک سو شود. وقتی شما الگوی کوتاه کردن چمن خود را به صورت یکی در میان انجام دهید برگ های چمن شانس بیشتری برای عمودی ایستادن پیدا می کنند و جلوه ی بیشتری به خود میگیرند.

سربرداری چمن

از این نکات استفاده کنید تا چمنی پرپشت، سالم و سرسبز داشته باشید.

نویسنده: مرضیه مومنی تبار

منبع

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *