سبزیکاری ارگانیک

سبزیکاری ارگانیک

سبزیکاری ارگانیک چیست و چگونه آن را شروع کنیم؟

سبزیکاری ارگانیک

چگونه سبزیکاری ارگانیک را شروع کنیم؟
سبزیکاری ارگانیک با گذشت هرسال در میان مردم محبوبتر شده است، هرکسی به عنوان یک باغبان در خانه خود در تلاش است که محصولات باغ او فراوان تر، سالم تر و سازگار با محیط زیست باشد. شروع سبزیکاری ارگانیک نسبتا ساده است. اینجا هرچیزی که لازم است برای شروع بدانید وجود دارد.
انتخاب یک مکان مناسب
سبزیکاری ارگانیک را در یک جای مناسب شروع کنید تا از همان ابتدا تفاوت بزرگی با سایر مزارع داشته باشد.
چند چیز هست که شما باید به خاطر داشته باشید:

سبزیکاری ارگانیک

نور:

شما به یک مکانی که نور مستقیم خورشید را به اندازه کافی در اختیارتان قرار میدهد نیاز دارید. حداقل 6 ساعت و ترجیحا 8 ساعت در طول فصل رشد اصلی. اگر فضایی که نور خورشید را در اختیارتان قرار دهد ندارید، ناامید نشوید، محصولات زراعی شما بدون وجود آفتاب هم میتوانند رشد کنند.

نوع زمین:

آیا زمینتان شیب دارد؟ شما باید باغچه ی خود را به گونه ای جهت بدهید تا بتواند به خوبی از آفتاب بهره مند شود. آیا چاله ای برای جمع شدن آب وجود دارد؟ باید در مورد پُر کردن چاله ها با خاکی خوب فکری بکنید. تا دیگر خیس نماند. چنین مکانی در بهار به مدت طولانی تری برای خشک شدن نیاز دارد و ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه ی گیاهان در فصل رشد بشود.

سبزیکاری ارگانیک
باد:

آیا مکان شما از بادهای تند در امان است؟ اگر شما در یک مکان بادخیز زندگی میکنید باید در تلاش برای ساخت یک دیوار یا پرچین برای باغ خود به منظور کاهش اثر باد باشید. اگر شما در حال حاضر بادشکن ندارید، احداث داربست های محکم به این هدف کمک میکند.
دسترسی به آب، ابزار و کمپوست:

مجبور نیستید ابزار آبیاری را در سرتاسر زمینتان بکشید. ابزاری که بتواند اطراف زمین شما را که گیاهی کشت نشده است آبیاری کند جالب نیست. این کار را برای خودتان آسان کنید و سعی کنید بستری که پوشش گیاهی را شامل میشود در جای مناسبی قرار دهید تا از اتلاف آب و کمپوست جلوگیری شود.

سبزیکاری ارگانیک
ملاحظات خاک:

خاک در منطقه ی گیاهی بالقوه زمین شما چگونه است؟ آیا خاکتان پُر از سنگ و ریشه های درخت است؟ ممکن است ساختمان بستر برای شما مورد توجه باشد. اگر نه، میتوانید پیش بروید و خاک زنده را دو برابر حفاری کنید و سعی به رشد آنجا کنید(فعال شدن میکروارگانیزم های خاک). در هرصورت مهم است که خاک خود را ارزیابی کنید تا ببینید چه کارهایی احتیاج است که انجام دهید تا سبزیجات ارگانیک شما به نحو احسن رشد کنند.

1.خاکتان را آزمایش کنید: میتوانید نمونه هایی از خاکتان را برای آزمایش بفرستید. برخی از مراکز نیز در زمین خودتان تست خاک را ارائه میدهند. این کار به شما اجازه میدهد تا از مواد مغذی ای که در خاکتان وجود ندارد اطلاع حاصل کنید. و پیشنهادیست برای بهبود خاک خود.

2.یک تست سریع D.I.Yخاک انجام دهید: با نمونه گیری از خاکتان میتوانید خیلی چیزها در مورد خاکتان بفهمید. میفهمید که چه نوع خاکی دارید، چگونه آن را سالم کنید، چگونه به خوبی آن را زهکشی کنید، و PH آن را آزمایش کنید و … تمام اطلاعات بسیار مفید است. در رابطه با هرگونه کمبود مواد مغذی و یا مسائل مربوط به PH دستورالعمل آزمایش خاکتان را دنبال کنید.

اگر متوجه شدید نوع خاکتان رُسی است راههایی برای بهبود آن وجود دارد. خاک شنی میتواند از مقدار زیادی مواد آلی و کمپوست بهره مند شود.

سبزیکاری ارگانیک

گیاهان و بذرها

شما میخواهید رشد ارگانیک را با گیاهان و بذرها شروع کنید. در حال حاضر رشد اغلب گیاهان مرسوم با آفت کش ها و کود های شیمیایی لود میشود. اما گیاهان ارگانیک هرگز با آفت کش های شیمیایی یا قارچ کش ها درمان نمیشوند و هرگز اصلاح شده ژنتیکی نیستند. چندین شرکت خوب برای بهبود بذرهای سبزی کاری ارگانیک وجود دارد. بیشتر گلخانه ها، مراکز مزرعه، و فروشگاه های بزرگ ویژه نیز شروع به فروش مجموعه ای از بذرهای ارگانیک کرده اند. این ها معمولا به وضوح با عنوان « ارگانیک » برچسب شده اند.

سبزیکاری ارگانیک
گیاه، رشد، و برداشت!
حالا که زمین و خاکتان را اصلاح کردید، بذر و گیاهان ارگانیک خریداری کنید، اکنون زمان کاشت و نگهداری از زمینتان است. به اطلاعات در مورد انواع سبزی ها نگاه کنید. شما میخواهید مطمئن شوید که گیاهتان با مقدار مناسب از آب و مواد غذایی رشد میکند. اگر به زمین خود توجه زیادی داشته باشید راه درست مقابله با آفات و بیماری ها را میفهمید. بزرگترین بخش از رشد یک زمین سالم خیلی ساده است و آن هم توجه کردن است. اگر این کار را انجام دهید، شما نیز در مسیر خود به سلامتی محصول، فراوانی محصول، و سبزی کاری ارگانیگ میرسید.

مترجم و جمع آورنده: شبنم امیررضائی

منبع

منبع مورد استفاده

 

این مطلب را نیز مطالعه کنید   کشاورزی ارگانیک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *