ساخت باغ مینیاتوری

ساخت باغ مینیاتوری

ساخت باغ مینیاتوری

ساخت باغ مینیاتوری و انتخاب ظرف مناسب

ساخت باغ مینیاتوری

چگونه برای ساخت یک باغ مینیاتوری شروع کنیم؟ 

ساخت باغ مینیاتوری

برای ساخت یک باغ مینیاتوری در مرحله اول شما باید تصمیم بگیرید که در چه مکانی می‌خواهید باغ خود را احداث کنید به عنوان مثال مکان شما در محیط بیرونی خانه قرار دارد یا در محیط داخلی است؟ از نظر نور آفتاب دارای چه موقعیتی است؟ آیا مکانی که می‌خواهید باغ مینیاتوری خود را در آنجا احداث کنید محلی با آفتاب کامل است ؟ یا سایه ؟. هنگامی که مکان مورد نظر خود را انتخاب کردید میتوانید محل کاشت مناسبی را که با شرایط شما سازگار است انتخاب کنید.

چه نوع و چه اندازه گلدانی را باید انتخاب کنیم؟

ساخت باغ مینیاتوری

اندازه و شکل های گلدان‌هایی که می‌توان برای احداث یک باغ مینیاتوری انتخاب کرد دارای تنوع بسیاری است. در واقع شما باید اندازه و شکل گلدان خود را متناسب با مکانی که می‌خواهید آن را قرار بدهید انتخاب کنید. در واقع شما باید ابتدا مکان خود را انتخاب کنید سپس شرایط مکانی را بسنجید و با توجه به تمامی پارامترهای موجود شکل و اندازه گلدان را انتخاب کنید. گلدانی با عمق 18 سانتی متر می‌تواند گیاهان شما را از نظر فضا تا مدت زمان یکسال حمایت کند که این مدت زمان می‌تواند با توجه به نوع گیاهان کاشته شده متغیر باشد.

ساخت باغ مینیاتوری

به صورت کلی هرقدر گلدان شما بزرگتر باشد گیاهان شما مدت زمان بیشتری را در کنار هم باقی می‌مانند.پس از آنکه مکان باغ مینیاتوری، اندازه و شکل گلدان را انتخاب کردید باید تصمیم بگیرید که چه نوع لوازمی را می‌توانید در این مکان استفاده کنید. به یاد داشته باشید گلدان‌های تراکوتا (نوعی سفال که دارای لعاب نیست وتخلخل دارد) به علت دارا بودن تخلخل می‌توانند آب را از درون خود عبور بدهند در نتیجه مانع تجمع رطوبت می‌شود و خطر پوسیدگی ریشه را بری گیاهان حساس کاهش خواهد داد.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   باغ مینیاتوری یکساله
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *