دوام باغ مینیاتوری

دوام باغ مینیاتوری

دوام باغ مینیاتوری

دوام باغ مینیاتوری

دوام باغ مینیاتوری

گیاهان چه مدت زمانی باقی می‌مانند؟

دوام باغ مینیاتوری

یکی از سوالات متدوال که برای هر فرد علاقه مند به باغ مینیاتوری ممکن است پیش بیاید این سوال خواهد بود که گیاهان مینیاتوری تا چه زمانی باغی می مانند و عمر باغ مینیاتوری احداثی آن ها چه مقدار خواهد بود. این مقاله به سوال این افراد پاسخ داده است.

یک باغچه مینیاتوری می‌تواند برای یکسال در گلدان یا بر روی زمین به صورت سالم و شاداب باقی بماند. هرچند که باغ‌های مینیاتوری با قدمت بیش از 10 سال گزارش شده‌اند اما باغ مینیاتوری در شرایط اولیه به صورت متوسط یکسال می‌تواند باقی بماند.

دوام باغ مینیاتوری

گاهی اوقات گیاهان در باغ مینیاتوری بیش از یکسال می‌مانند و این بستگی به شادابی آن ها دارد این بدان معنا است که گیاهان موجود در باغ مینیاتوری پس از یکسال به صورتی شاداب و سرحال هستند که مشخص نیست آن‌ها را درون گلدان کاشته‌اید. برخی از درختانی که درون باغ مینیاتوری کاشته می‌شوند ریشه پراکنده و زیادی ندارند و به دلیل اینکه فضای گلدان را پر نکرده و برای ادامه زندگی نیاز به فضای بیشتری نخواهند داشت می‌توانند مدت زمان طولانی را درون گلدان بمانند اما برخی دیگر از درختان دارای سرعت ریشه دهی بالاتری هستند و پس از مدتی فضای برای ریشه‌دهی آنها در گلدان باقی نمی‌ماند و باید گلدان آنها عوض شود و فضای بزرگتری در اختیار این گیاهان قرار بگیرد تا این گیاهان سرحال و شاداب باقی بمانند.

شما باید نسبت به سلامتی و شادابی گلدان خود برای آن تصمیم بگیرید این بدان معنا است که اگر گیاهان شما در باغ مینیاتوری برای یکسال سالم و سرحال بودند و پس از آن شروع به قهوه‌‌ای شدن یا زرد ناگهانی کردند باید متوجه شوید که ریشه گیاهان در محدودیت فضا قرار گرفته است در نتیجه بهتر است که گلدان یا فضا را برای گیاه گسترش بدهید.  

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   آبیاری باغ مینیاتوری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *