خاک باغبانی مینیاتوری

خاک باغبانی مینیاتوری

خاک باغبانی مینیاتوری

خاک باغبانی مینیاتوری و ترکیب آن

خاک باغبانی مینیاتوری

چه نوع خاکی را باید استفاده کنیم؟

خاک باغبانی مینیاتوری

خاک باغبانی مینیاتوری یکی از اجزای اصلی این نوع باغ ها به شمار می رود که به عنوان نگهدارنده گیاهان و تامین کننده مواد مغذی گیاه باید به آن توجه ویژه ای شود در این مقاله این مساله مورد بررسی قرار می گیرد.

خاک باغبانی مینیاتوری

خاک مجموعه‌ای زنده‌ و در بردارنده مواد آلی فراوان در کنار میکروارگانیسم هایی است که گیاه برای زندگی به آن‌ها نیاز دارد. میکروارگانیسم ها موجودات زنده‌ای در خاک هستند که با فعالیت خود مواد مورد نیاز گیاه را که در خاک به صورت غیر قابل دسترس وجود دارد فراهم می‌کنند و برای زندگی گیاه ضروری هستند. اگر باغ مینیاتوری شما قرار است در باغچه احداث شود شما برای خاک محل احداث خود باید از خاک لایه بالایی و کمپوست استفاده کنید.

خاک باغبانی مینیاتوری

به یاد داشته باشید خاک سطحی از مواد مورد نیاز گیاه غنی است و معمولا خاک غنی رنگ تیره‌ای دارد و کمپوست بافت خاک را اصلاح کرده و موارد مورد نیاز خاک را تامین خواهد کرد. به یاد داشته باشید اگر از کود حیوانی به عنوان کمپوست استفاده می‌کنید حتما از کود پوسیده استفاده کنید. این به دلیل آن از اهمیت برخوردار است  که کود پوسیده درصد کمتری از تخم علف‌های هرز را درون خود دارد و  احتمال رشد علف‌های هرز در باغ مینیاتوری شما کاهش می‌یابد.

خاک باغبانی مینیاتوری

اگر شما باغ مینیاتوری خود را در گلدان احداث می‌کنید باید به یاد داشته باشید که از خاک های گلدانی که در مغازه‌ها موجود هستند استفاده کنید. در واقع  خاک‌های گلدانی ترکیبی از کمپوست، پرلیت و سایر مواد مغذی هستند که به نسبت معینی با یکدیگر مخلوط شده‌اند که برای فعالیت میکروارگانیسم های موجود مناسب خواهد بود. برای باغ مینیاتوری که در داخل گلدان احداث می‌شود از خاک باغچه استفاده نکنید این به دلیل آن است که خاک که خاک باغچه برای گیاهان گلدانی و شرایط گلدان مناسب نخواهد بود.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   شکل گلدان بنسای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *