تکثیر پیاز سنبل

تکثیر پیاز سنبل

تکثیر پیاز سنبل

چگونگی تکثیر پیاز سنبل

تکثیر پیاز سنبل

پیاز گیاه سنبل در بهار جوانه می زند جوانه های دلپذیر و تند و تیز با عطر شیرینی که هر سال ایجاد می‌شوند. با اینکه بیشتر باغبانان خریدن پیاز سنبل را آسان تر و سریعتر میدانند. تکثیر سنبل از طریق بذرپاشی و تکثیر پیاز های  آسان تر از آن است که شما فکر می کنید.برای آموختن چگونگی تکثیر و پرورش پیاز های سنبل به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید.

تکثیر سنبل از طریق بذر پاشی :

تکثیر پیاز سنبل

با اینکه بعضی افراد  بیان می کنند که تکثیر گیاه از طریق بذر روشی ساده و قابل اطمینان برای ایجاد گیاهی جدید است اما  با توجه به بسیاری از منابع بذر های سنبل گاهی اوقات نابارور هستند . اگر تصمیم دارید که تکثیر گیاه را از طریق دانه انجام دهید دانه ها را از  شکوفه یک گیاه سنبل سالم بعد از اینکه گل گیاه از بین رفت بگیرید. گلدان را با خاک مخلوطی که برای دانه مناسب است پر کنید سپس دانه ها را با لایه ی نازکی از ماسه سنگ تمیز باغبانی یا شن درشت بپوشانید. 

تکثیر پیاز سنبل

دانه ها را آبیاری کنید بعد گلدان را در یک گلخانه خنک یا مکانی دیگر که سرد است  قرار دهد و بگذارید تا یک سال به صورت توزیع نشده رشد کنند بعد از یک سال جوانه ها آماده اند تا به گلدان ها منتقل شوند یا مستقیما به باغ روند و طبق معمول نگهداری شوند.

تکثیر پیاز سنبل

تکثیر پیاز سنبل:

اگر ترجیح میدهد چگونگی ثکثیر  پیاز  سنبل را  بدانید تا چگونگی پرورش دانه مشکلی نیست این روش از تکثیر سنبل به واسطه  در حقیقت ساده است. هنگامی که شاخ و برگ گیاه بمیرند شما متوجه پیاز های کوچکی می شوید که نزدیک پیاز اصلی گیاه رشد کرده اند.محیط بیرون گیاه را عمیق بکنید زیرا پیازها ممکن است زیر خاک باشند.

تکثیر پیاز سنبل

هنگامی که محل پیاز ها را مشخص کردید به آرامی آنها را از گیاه والد جدا کنید. برای ایجاد جلوه ای طبیعی به سادگی پیاز ها را روی زمین پرتاب کنید و هر جا که افتادند آنها را بکارید. اجازه. دهید هر رشد راسی باقی مانده به صورت طبیعی از بین رود.

منبع 

نویسنده : مهدی کوهنورد 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *