برگ نقره ای

برگ نقره ای و آفات مربوط به آن

برگ نقره ای یا ابری نقره ای 

برگ نقره ای و آفات مربوطه به آن

برگ نقره ای

نکته: زنبور عسل حشره ای کاملا مفید بوده و عکس صرفا جنبه زینتی دارد

نام علمی: Centauera cineraria
نام انگلیسی: Dusty miller Silver Dust
نام فارسی: برگی نقره‌‌ای ، پیر گیاه
خانواده: Asteraceae

همانطور که در مقاله معرفی گیاه سینرر ماریتیما یا برگ نقره ای نوشته شد این گیاه گیاهی کوچک از خانواده آستراسه بوده و گیاه بالغ بین ۱۵ تا ۶۰ سانتی متر رشد میکندو  شرایط آفتابی را می‌پسندد ، اما می‌تواند شرایط سایه روشن را تحمل کند. این گیاه را با نام های دیگری چون Dusty miller یا Silver dust نیز شناخته می شود. گیاه ابری نقره ای علاوه بر کاربرد به عنوان گیاه پوششی در فضای سبز کاربرد دارویی نیز دارد.

حشرات و بیماری

bugs-green-beetle-bug-insect-photos

گیاه برگ نقره‌ای نسبت به بیماری و حشرات مقاوم بوده و  اگر حشرات حمله کردند یا بیماری اتفاق افتاد ، شما باید  سریعا با سموم ارگانیک یا شیمیایی سم پاشی را انجام بدهید.

یکی از قارچ هایی که ممکن است در این گیاه ایجاد مشکل کند پژمردگی ورتیسلیومی Verticillium Wilt  است که توسط قارچی خاکزی با نام Verticillium dahlia   ایجاد می شود. در ابتدا باید سعی کنید گونه های مقاوم به این قارچ را استفاده کنید در غیر این صورت اگر گیاه شما به این نوع پژمردگی مبتلا شد باید بدانید قارچ کش اختصاصی برای این نوع بیماری وجود ندارد اما  میتوانید از ضدعفونی خاک قبل از کاشت استفاده کنید. در واقع این نوع ضدعفونی می تواند برای جلوگیری از این نوع بیماری بسیار مفید واقع شود.

علف هرز

nettle_leaves_weed_greens_6392_1920x1080

هر گیاهی ممکن است مورد هجوم علف های هرز قرار بگیرد. اما گیاه ابری نقره ای به علت آنکه گیاهی پوشش و مهاجم است می تواند در رقابت با علف های هرز پیروز شود. اما به این نکته باید توجه کنید که باید خاک بین دوره‌های آبیاری خشک شود.

اگر شما این گیاه را در گلدان کشت کرده اید باید زمانی که  6 سانتی متر از خاک سطحی خشک شد آبیاری را به صورت کامل انجام دهید.

همچنین مالچ پاشی در اطراف گیاه باعث می‌شود علف های هرز رشد نکنند و علاوه بر آن به گیاه شما   ظاهر زیبایی داده و  فراهمی مواد غذایی را باعث می شود.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *