باغ گیاهی مرتفع

باغ گیاهی مرتفع در جعبه کاشت

باغ گیاهی مرتفع در جعبه کاشت

باغ گیاهی مرتفع  

باغ گیاهی مرتفع

باغ گیاهی مرتفع چیست؟

باغ گیاهی مرتفع

باغ مرتفع باغی است  بالاتر از سطح زمین و با یک سطح دارای کناره های بلند احاطه شده است. باغبان میتواند بین بسترها حرکت کند و این یک راه بسیار سازمان یافته برای احداث باغ است. این باغ می تواند هر عمقی را که شما انتخاب میکنید داشته باشد و تقریبا برای هر چیزی که می خواهید کشت کنید استفاده می شود.گیاهان رشد کرده در بستر های مرتفع به چند دلیل مزیت بیشتری نسبت به گیاهان رشد کرده در خاک دارند.

اولا، خاک  بسترهای مرتفع در بهاربه دلیل از دست دادن زیاد سرما زودتر گرم میشوند.بستر های مرتفع اجازه باغبانی درمناطق دارای خاک  فقیر را می دهند ، تولید بهبود میابد، وبا توجه به بالاتربودن سطح کشت وگیاهان  دسترسی  شما بیشتر خواهد بود.بسیاری از کشاورزان  گیاهان دارویی  از ترکیبی از بستر های مرتفع برای  کاشت زمین استفاده میکنند که این موضوع به گسترش فصل رشد تا زمان ممکن کمک میکند.

ساخت یک باغ مرتفع

باغ گیاهی مرتفع

ساخت یک باغ مرتفع  تنها نیاز به اسکلت و چند آیتم دارد. برای فریم های بستر مرتفع  می توان از بسیاری از مواد مانند چوب فراوری نشده، آجر سیمان، سنگ و آجر استفاده کرد. هنوز اتصالات آهنی یا دیگر چوبهای فراوری شده برای ایجاد باغ های خوراکی استفاده نمیشود.هنگامی که شما قاب خود را به اندازه صحیح که برای باغ مدنظرتان است  ساختید، آن را با خاک سطحی و بهترین ماده آلی که به آن دسترسی دارید پر کنید.

حتی اگر به این مساله فکر می کنید که شما ممکن نیست بر روی این خاک راه بروید و فرسایش و فشردگی خاکی صورت نخواهد گرفت باید مقدار بیشتری خاک به مخزن کاشت خود اضافه کنید. مواد آلی و مالچ کاربردهای دیگری نیز خواهند داشت. باغ دارای بستر مرتفع گرچه در آغاز کار پرهزینه است اما این هزینه در دراز مدت جبران خواهد شد.

مشکلات باغ گیاهی مرتفع

باغ گیاهی مرتفع

مشکل بستر مرتفع این است که هزینه سرمایه گذاری آن بالاست. شما باید جعبه ها را با بهترین خاک ممکن پر کنید چون شما از هیچ شروع میکنید. شما همچنین ممکن است دریابید که جعبه ها را در اندازه کافی و بزرگ نساخته اید و نیاز به فضای بیشتری دارید. این بدان معنا است  بیشتر هزینه سرمایه گذاری مالی ونگهداری باغ  کمتر ازخواسته شماست؟! بستر های مرتفع روشی بی نظیر برای احداث باغ هستند  وبرای محوطه های کوچک ایده آل هستند،این بسترها یک روش خوب برای پرورش گیاهان خوب بومی در یک فضای کوچک است.

مخلوط خاک ایده آل برای  بستر باغ گیاهی مرتفع

باغ گیاهی مرتفع

یک باغ گیاهی مرتفع از نور بخوبی استفاده میکند،اگر خاک شما از زهکشی مناسبی برخوردار باشد  گیاهان شما در مخلوط مناسب رشد خواهد کرد. شما تنها با رعایت مخلوط مناسب برای هر اندازه بستر به راحتی می توانید آنرا ایجاد کنید.

آنچه شما نیاز دارید

باغ گیاهی مرتفع

 • بیل
 • یا چرخ دستی برای مخلوط کردن TARP
 • کمپوست
 • خاک
 • ورمیکولیت
 • قوطی یا سطل برای اندازه گیری اجزا

نحوه کار :

باغ گیاهی مرتفع

 1. با استفاده از یک سطل یا قوطی یا هر وسیله ای که دارید از مواد ذکر شده به اندازه 1 -1-1 اضافه کنید.
 2. به خوبی با بیل مکانیکی مخلوط کنید
 3. پر کردن بسترمرتفع با مواد مخلوط شده

نکات:

باغ گیاهی مرتفع

 1.  برای سهولت درانتقال محصول نهایی مخلوط را نزدیک بستر مرتفع آماده کنید
 2. استفاده از ظرف درهر اندازه برای اندازه گیری مواد تشکیل دهنده. شاید یک سطل کوچک یا قوطی راحتترقابل دسترسی باشند.
 3.  قبل از اضافه کردن به بستر آنرا خوب مخلوط کنید
 4. اگر یک ظرف کوچک را پر مبکنید از یک ابزار اندازه گیری کوچکتر استفاده کنید.همان نسبت را نگه دارید

نویسنده: ثریا قمی

منبع

 

منباع مورد استفاده

منبع 1

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *