باغ مینیاتوری یکساله

باغ مینیاتوری یکساله

باغ مینیاتوری یکساله

باغ مینیاتوری یکساله و احداث آن 

باغ مینیاتوری یکساله

چگونه باغ مینیاتوری را بسازیم که یکسال  باقی بماند؟

باغ مینیاتوری یکساله

برخی از افراد علاقه مند به تنوع هستند و معمولا ترجیح میدهند باغ مینیاتوری آن ها تنها برای یکسال باقی بماند و پس از آن باغ مینیاتوری جدیدی را احداث کنند. اگر شما جزو این دسته افراد هستید باید بگوییم که احداث چنین باقی کم هزینه و امکان پذیر است. برای احداث چنین باقی اولین چیزی که شما نیاز دارید شناخت گیاهان مناسب برای اینگونه باغ است. در مقاله زیر ویژگی های اینگونه گیاهان بررسی شده است. شما با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود چنین باغی را احداث کنید.

حداقل عمق و عرض گلدانی که با آن برای تاسیس یک باغ مینیاتوری شروع می‌کنید باید 25 سانتی متر باشد. هرقدر گلدان و فضای شما بزرگتر باشد گیاهان شما زمان بیشتری در کنار همدیگر باقی خواهند ماند. اکثر گیاهانی که برای باغ‌های مینیاتوری پیشنهاد می‌شوند دارای ریشه‌های گسترده نیستند پس برای اینگونه گیاهان جابه جایی نیاز نیست.

باغ مینیاتوری یکساله

اما گاهی در باغ مینیاتوری گیاهانی استفاده می‌شود که پس از مدتی در محدودیت قرار گرفته و نیازمند جا‌به‌جایی به مکانی با فضای بیشتر خواهند بود. هرچند برای کنترل گیاهانی که دارای ریشه‌های فراوان و پر رشد هستند راهکارهایی وجود دارد.

به عنوان مثال قبل از آنکه گل پامچال مینیاتوری درون گلدان کاشته شود در محلی که برای کاشت این گیاه در نظر گرفته شده است سوراخی حفر شده و سنگی در عمق معین قرار می‌دهند سپس گیاه را می‌کارند که این سنگ به عنوان محدود کننده رشد ریشه بیان می‌شود.

باغ مینیاتوری یکساله

حال اگر شما می خواهید باغ مینیاتوری یکساله ای را احداث کنید باید سعی کنید:

1-گیاهان یکساله در باغ خود استفاده کنید

2- گلدانی کوچک برای اینگونه باغ استفاده کنید.

3- با استفاده از سنگ و سایر مواد رشد ریشه را محدود کنید.

در نهایت اگر شما از باغ خود نگهداری مناسب داشته باشید، باغ شما به مدت یکسال باقی خواهد ماند و پس از آن شما میتوانید با کاشت گیاهان جدید باغی جدید احداث کنید.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *