باغبانی مینیاتوری چیست؟

باغبانی مینیاتوری چیست؟

3

 

 

باغ بانی مینیاتوری چیست؟ در واقع اگر بخواهیم در یک جمله باغبانی مینیاتوری را خلاصه کنیم باید بگوییم که باغبانی مینیاتوری به معنای آوردن چیزهای بزرگ در بسته های کوچک است بدین معنا که ما در باغبانی مینیاتوری فضاهای سبز را در مقیاس کوچک طراحی میکنیم. این تعریف یک حقیقت است که به صورت کاملا واضح می‌توان مثال آن را در باغ‌های مینیاتوری مشاهده کرد. در واقع باغبانی مینیاتوری همان باغبانی معمولی در مقیاس کوچک است.

باغبانی مینیاتوری چیست؟چه باغی را باغ مینیاتوری می نامیم؟

باغ‌های مینیاتوری از درختان و درختچه‌های مینیاتوری و کوتوله ساخته شده‌اند.اما بهتر است در رابطه با مینیاتوری بودن درختان و درختچه توضیح بیشتری داد در واقع دو معیار نام برده شده یعنی کوتوله بودن و مینیاتوری بودن تنها رشد گیاه را توصیف می‌کنند و هیچ توصیف و توضیحی راجع به گیاه در اندازه بالغ ندارند. کوتوله به معنای این است که گیاه 1 تا 6 اینچ (2.5 تا 15 سانتی متر) در طول یکسال رشد می‌کند. اما گیاه مینیاتوری در هر سال کمتر از 2.5 سانتی متر یا 1 اینچ رشد پیدا خواهد کرد. گیاهان مینیاتوری با برگ‌های کوچک خود و رشد آرامی که دارند یک زمین کوچک را پوشش خواهند داد (ما می‌توانیم به این گیاهان، گیاهیان پوشاننده مینیاتوری نیز بگوییم) اما این گیاهان همانند گیاهان معمولی و عادی نیازهای مشابهی از لحاظ نور، آب و غذا دارند.

باغبانی مینیاتوری چیست؟چه باغی را باغ مینیاتوری می نامیم؟

در واقع گیاهان مینیاتوری در یک مقیاس کوچک با لوازم جانبی و پاسیو ترکیب شده‌اند اما در این مقیاس کوچک به صورت واضح می‌توان رشد این گیاهان را مشاهده کرد در واقع این گیاهان یک زندگی واقعی را در مقیاس کوچک با حداقل نگهداری نشان می‌دهند. اگر در طراحی یک باغ مینیاتوری مقیاس گیاهان و ترکیب آنها با یکدیگر به درستی انتخاب و برنامه ریزی شده باشد می توان یک باغ میناتوری واقعی در مقیاس کوچک و پایدار برای مدت طولانی را داشتو از آن برای مدت ها لذت برد.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   شکل گلدان بنسای
2 پاسخ
  • نسیم خدابنده لو گفته:

   سلام و وقت بخیر
   به سایت خودتون خوش اومدید
   در این جا دو بحث مطرح میشه اول گیاهان مینایتوری که به دلیل دستکاری های ژنتیکی و جهش ها به وجود اومدن که قیمت بالایی دارن و در دسترس عموم نیست
   گیاهان با عادت رشدی کم
   شما باید گونه هایی که عادت رشدی پهن شونده ، پوششی و بوته ای دارند رو بشناسید و انتخاب کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *