باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

چه نوع از گیاهان مینیاتوری برای دفتر کار مناسب است؟

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که یک باغ مینیاتوری در دفتر کار خود داشته باشند در نتیجه باغبانی مینیاتوری در دفتر کار یکی از علاقه مندی های کارمندان است که باعث تلطیف روح می شود.

پاسخ این سوال بستگی به نوع نور دفتر شما دارد.  ایده‌ال ترین نور برای گیاه نوری است که به صورت غیرمستقیم از پنجره به گیاه برسد، اما متاسفانه اکثریت دفاتر کار تنها دارای نور فلورسنت هستند. در نتیجه شما در ابتدا باید تصمیم بگیرید در چه محلی می‌خواهید باغ مینیاتوری خود را احداث کنید سپس به این فکر کنید که محل انتخاب شده تحت تاثیر کدام نوع از نور قرار خواهد گرفت و شما برای باغ مینیاتوری خود می‌توانید چه نوع نوری را فراهم کنید. پس از آنکه محل گیاه شما و نور مشخص شد با توجه به ویژگی‌های محل مورد نظر می‌توانید به گلفروشی مورد نظر خود مراجعه کرده و شرایط را بیان کنید و با توجه به شرایط مورد نظر گیاه خود را خریداری کنید.

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

شرایط متفاوتی از نور برای گیاهان وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ را برای گیاه خود فراهم کنید. اما این کار را برای شما سخت می‌کند. در نتیجه شما باید این انتخاب ها را محدود کنید این بدان معنا است که شما ابتدا باید محل احداث باغ خود را انتخاب کنید پس از آنکه مکان مشخص شد نورهایی را که می‌توانید برای آن مکان ایجاد کنید مشخص کرده و با توجه به تمامی شرایط محیطی گیاهان مناسب برای شرایط خود را انتخاب کنید.

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

گیاهان محیط داخلی به صورت معمول گیاهان گرمسیری هستند که در تمام طول سال نیازمند  شرایط دمایی بالاتر از  می باشند. گیاهانی که در محیط بیرون کاشته می‌شوند شرایط متفاوتی را می‌خواهند. باری گیاه یا خانواده گیاهی سازگار با شرایط محیط مشخص شده تحقیق کنید تا بهترین گیاه را متناسب با شرایط خود پیدا کنید. به عنوان مثال شما باید از خود بپرسید آیا می‌توانید به صورت منظم باغ مینیاتوری خود را آبیاری کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله باشد می‌توانید از گیاهانی که نیازمند خاک مرطوب هستند همانند بنفشه استفاده کنید اما اگر شما نمی‌توانید به صورت منظم آبیاری را انجام بدهید می‌توانید از ساکولنت‌ها که نسبتا به خشکی مقاوم هستند استفاده کنید. همچنین در صورتی که حتی نمی‌توانید به میزان نیاز ساکولنت آبیاری را انجام دهید می‌توانید از کاکتوس‌ها که به شرایط خشکی مقاوم هستند استفاده کنید. به یاد داشته باشید گیاهانی مانند نخل کوچک با شاخه‌های جوان نیز نیازمند آبیاری و خاک مرطوب خواهد بود.

باغبانی مینیاتوری در دفتر کار

به عنوان یک نکته مهم باید جریان آب و هوا را به عنوان فاکتورهای مدیریتی در نظر بگیرید. در واقع شما باید اطمینان داشته باشید که جریان آب درون باغ مینیاتوری شما کنترل شده است و اب خروجی از مکان زهکش شده خارج می‌شود. این نکته در زمانی که محل باغ مینیاتوری شما به کامپیوتر نزدیک است از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

 

2 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام سرکارخانم خدابنده لو ، یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین،اوایل اردیبهشت امسال بذرهای متنوع ازگل های مختلف کاشتم،ولی خیلیهاش درنیمدوبعضی هم که درامدرشدخوبی نداشت،فقط چندنوع ازبذراخوب شدعلت چیست وچاره چیست

  پاسخ
  • نسیم خدابنده لو گفته:

   سلام
   به سایت خودتون خوش اومدید
   اولین نکته ای که باید برای کاشت بذر در نظر بگیرید تیمار هایی که باید بر روی برخی از بذرها انجام بشه و منظور از تیمار یکسری عملیات که نیاز یک بذر برای جوانه زنی رو بر طرف میکنه به عنوان مثال برخی از بذرها برای اینکه جوانه بزنن نیازمند گرما هستند ، برخی نیازمند رطوبت و …. به خاطر همین بسته به نوع بذر گیاه انتخاب شده باید تیمار مورد نظر اعمال بشه . گاهی این تیمار ها به صورت طبیعی صورت میگیرن که شانس جوانه زدن بذر رو کاهش میدن و تمامی بذرها ممکن جوانه نزنند.
   دومین نکته اینه که بذر شما باید تازه باشه . در واقع بعد از یک مدت طول عمر بذر تموم میشه و قدرت جوانه زنی خودش رو از دست میده . اگر برای جای وسیعی میخواید بذر بگیرید می تونید یه تعدادی بذر تهیه کنید اجازه بدین به مرحله جوانه زنی برسه در محیط کنترل شده و درصد جوانه زنی رو پیدا کنید و بذرتون رو بر اساس اون تهیه کنید.
   سومین نکته اینه که ممکن بذرهای گیاهان انتخاب شده سازگار با شرایطی که خاک داره نباشن و به همین دلیل رشد نکرده باشن .
   بهترین کار برای جواب گرفتن استفاده از نشا هست. اگر نمیخواید از بیرون نشا تهیه کنید می تونید سینی کاشت بگیرید و درون سینی کاشت بکارید و اجازه دهید تا یه حد مشخصی گیاه رشد کنه بعد از اون به باغچه یا محلی که میخواین منتقل کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *