باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک چیست ؟

 باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

 

دانش، کلید باغبانی ارگانیک موفق است. ما بسیاری از اطلاعاتی که شما به آن نیاز دارید – از اصول اولیه شروع به کارکردن برای پیدا کردن راه حل های ارگانیک برای مشکلات خاص – در اینجا گردآوری کرده ایم. آیا میخواهید همین الان در این دوره جست و خیز کنید و استارت بزنید؟

 باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

خاک در حال رشد ارگانیک
باغبانی ارگانیک یکبار دیده شد آن هم با عنوان چیزی که فقط توسط آجیل های سلامت و خودمانی ها، عملی شده و یک مُد زود گذر است. هرکسی میخواهد مواد غذایی که ما در خدمت خانواده هایمان قرار میدهیم و همچنین محیط زیستمان، امن و سالم باشد. این میل به ایمنی – که میل به نرسیدن هیچ آسیبی به خانواده های ما و جهان اطراف ماست – دلیل اصلی مردم برای کشاورزی ارگانیک است.

بیشتر ما در مورد علف کش های شیمیایی و آفت کش ها یاد میگیریم، بیشتر ما اثرات کودهای شیمیایی و محصولات اصلاح شده ژنتیکی را میبینیم، بیشتر ما متوجه هستیم که باید خودمان را از آنها حفظ کنیم. رشد ارگانیک یک راه گرفتن کنترل است، تلاش برای ایجاد موادغذایی پُر از چیزهای خوبی که خانواده شما نیاز دارد، و به دور از چیزهایی که آنها تمایل ندارند. این راه مانند ساخت مکان هاییست که کودکان و حیوانات خانگی شما میتوانند به عنوان یک مکان امن در آن بازی کنند. این نشانه احترام به هردو یعنی انسان های همکار شما و محیط زیست به عنوان یک کل است.

استدلال شده است که باغ های ارگانیک غیر عملی، گران و تا حدودی عجیب و غریب هستند. این یک حقیقت است و هیچ چیز نمی تواند بالاتر از آن باشد. این مسیر باغ های پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما است، مواد غذایی مسیر را برای هزاران سال قبل از اختراع، گسترش استفاده و تبلیغات فریبنده از آفت کش های شیمیایی و کودهای مصنوعی، باز کرده است.

درسته، ممکنه هزینه برای اینکه شما چمن و باغ خود را از اعتیاد به موادشیمیایی مضرر ترک دهید، کمی بیشتر باشد. اما در دراز مدت، کیفیت خاک خود را ارتقا میدهید، کمپوست در خواستی را خودتان میسازید، و بهره برداری کاربردی خواهید داشت، از شیوه های باغبانی پایدار استفاده می کنید، و هزینه هایتان پایین خواهید رفت.

رفتن به سمت ارگانیک یک سازش نیست. نتیجه ی انجام درست آن، محصولات سالم و رشد شدیدتر نسبت به رشد مرکز بازار تجارت است. و آرامش ذهن شما را به عنوان زدودن مواد سرطان زای شناخته شده، اخلال گران غدد درون ریز، فرآورده های جانبی نفت، و مواد بی اثر مرموز، بی بها و اغلب خطرناک برای شما از چمن ها و مناظر شما، به دست می آورد.

برای من تصمیم گرفتن برای رفتن به سمت کشاورزی ارگانیک مسأله ایست که اصلا یاز به فکر کردن ندارد. باغبانی متعارف حول محور محصولاتی است هر چیزی که با آنها در تماس است را ضایع میکند، به مادر طبیعت به سمت خروج از تعادل ضربه میزند و به پرندگان و گیاهانی که در اطراف ما زندگی می کنند آسیب میزند. سپس ما یک دسته از مواد شیمیایی را به خاکمان اضافه میکنیم، پتانسیل رشد را به صورت مصنوعی افزایش میدهیم حتی توانایی خاک را برای تنظیم رطوبت و حفظ سودمند حشرات، کرم ها و میکروب های مفید که با آن زندگی میبخشند را ضعیف میکنیم. به راحتی میتوان فهمید که این سیستم، سیستم پایداری برای کشاورزی نبوده و ادامه کشاورزی از طریق این راه باعث وارد شدن خسارت بیشتر از منفعت خواهد بود.

 باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

  • کودهای طبیعی
  • گیاهان نور پسند
  • حشرات مفید
  • ابزار باغبانی
  • تجهیزات مورد نیاز برای جوانه زنی
  • بذرهای باغبانی اصلاح شده
باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

تجربه ای از یک باغبان ارگانیک : من کمی قبل از ۲۰ سالگی به کشاورزی ارگانیک علاقه مند شدم. وقتی من به ایالت مونتانا، جایی که بزرگ شده بودم نقل مکان کردم. زمانی که رفتن به مدرسه ی گراد برای من به پایان رسید، شب ها روی میزهای مطالعه به سر میبردم. در طول روز یک کار مراقبت از انواع مختلف حشرات مفید برای پسری که آنها را به یک باغبان دانا به عنوان راه حل آفات برای یک باغ ارگانیک میفروخت، برگزیدم. کار شگفت انگیزی بود و به من یک فرصت برای یادگیری این داد که چگونه حشرات مفید می توانند مؤثر باشند. من حشرات مفید خود را پرورش دادم و از آنها در یک قطعه باغ پشت خانه ام استفاده کردم. اولین تلاش باغبانی من آسیب دید و از بین رفت. خاک رسی من به شدت سفت شده بود(سله بسته بود) و نزدیک بود بازوی من در تلاش برای شکستن آن با یک بیل، بشکند. سپس بعد از گرفتن برخی از توصیه های عملی ارزشمند از کتاب ها و باغبان پیر، شروع به ساختن ورمی کمپوست و اضافه کردن مواد آلی به خاک کردم و آن را با وجود تمام مسائل طبیعی، دیوانه وار ساختم. همسرم خوشحال نشد وقتی که من چند صد پوند کرم مُرده را به باغ انداختم(آنها در حمل و نقل پخته شده بودند و نمی توانستند به فروش برسند). اما آیا باغ من رشد خواهد کرد؟
در نهایت محصولات فراوانی از کاهو، کدو، گوجه فرنگی و خیار داشتم که حتی حسادت دوستان و همسایگان من را برانگیخت.

باغبانی ارگانیک

باغبانی ارگانیک

پسری که قطعه زمینش پایین زمین من بود، ممکن است با استفاده از کودهای شیمیایی، بارها استفاده از آفت کش ها، اعمال علف هرز و خوراک، با فاکتورگیری از آب فراوانی که استفاده می کند، نتیجه ی خوبی ببیند اما این نتیجه برایش گران تمام میشود. او با دانستن اینکه سبزیجاتی که در خدمت خانواده اش قرار میدهد می تواند بدون آلودگی ناشی از باقیمانده مضرر کودها و سم ها باشد و کودکان و حیوانات خانگی او هنگام بازی از آسیب ترکیباتی که ممکن است به آنها صدمه زده باشد آزاد خواهند بود، به بهبود طبیعی خاک و باغ خود رضایت میدهد.این چیزی است که شادی را برای باغبانی به ارمغان می آورد. بیایید شروع کنیم!

نویسنده : شبنم امیررضائی

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   تره فرنگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *