ایده طراحی پله

ایده های طراحی پله در منظر

ایده طراحی پله

ایده طراحی پله در فضای سبز

ایده طراحی پله

پلکان و محل عبور در منظر
پله های باغ یک بخش ضروری از طراحی فضای سبز هستند و البته برای باغ سازی در نتیجه ایده طراحی پله یکی از بخش های اساسی در طراحی فضای سبز است.
شما می توانید از سنگی که حداقل یک سمت مسطح دارد برای ایجاد پله استفاده کنید، این نوع پله سازی غیر معمول تر (غیر رسمی تر) از انواعی هستند که در بخش های داخل ساختمان استفاده می شود.مالکان خانه ها و سازندگان آن ها می توانند از بین سبکهای متنوع پله هایی که در منظر سازی به کار برده می شود مدلی را برای استفاده در منظرشان (فضای سبز) برگزینند.تنها چالش آنها ایجاد یک سبک خلاقانه در فضای سبز است که بینندگان را به حیرت وا دارد.

ایجاد پلکان در باغ برای ایجاد دسترسی و عبور آسان پیشنهاد می شود و همچنین به ما اجازه می دهد تا در فضای سبز قدم بزنیم بدون انکه روی چمن ها پا بگذاریم.آن ها به ما این امکان را می دهند که به آسانی در فضای سبز قدم بزنیم. در این مقاله ما 15 گونه طراحی خلاقانه پلکان در فضای سبز را که به شما در ایجاد یک طراحی فضای سبز فوق العاده کمک می کند ارائه می دهیم.

خانه چمن
ادوارد الگستون معمار
پله های مدرن فضای سبز برای خانه هایی که در سراشیبی قرار دارند بسیار عالی هستند.پلکان سیمانی جدا از هم که در پاخور آن ها ریگ های رودخانه که منظری مدیترانه ای به آن می دهد به کاربرده شده.

1-meadow-creek
فضای سبز شیرخوارگاه قدیمی
این سبک سنتی خلاقانه مدت زمان طولانی استفاده شده است. کم ارتفاع بودن پله ها منظری طبیعی به آن داده و به خوبی با گیاهان ترکیب شده است.در این طراحی از زغال چوب خزه گرفته شده که به نظر می رسد کوبیده شده اند ( پاکوب شده اند ) و سنگ های طبیعی به کار برده شده که باعث می شود بیشتر با طبیعی تلفیق پذیر باشد.

2-traditional-landscape

سیستم بازساز منظر تخته
طراحی تلفیقی از لئونارد
ایده طراحی پله در این منظر ، تلفیقی منحصر به فرد که ساده و راحتی و در عین حال رسمیت از آن برداشت می شود. پله ها از سنگ های ناهموار ( غیر سیقلی ) ساخته شده است که سبکی طبیعی تر و سنتی تر را ایجاد می کند شاخ و برگ های به کار برده شده به طرح رسمیت می دهد و در نهایت یک منظر زیبا و ساده را به ما می دهد.

3-shingle-landscaping
ساخت حیاط جلو خانه
این ایده طراحی پله یک طراحی ساده و در عین حال زیبا و سنتی است . استفاده از سنگ در طول مسیر قدم زدن به همراهی گیاهان خاص و گل های بسیار خوب و رنگارنگ به ایجاد یک منظر اثر گذار و با جلوه عالی کمک می کند.

4-flowers-in-bloom

محل اقامت سانترا کروز
پلکان سخت منظر ( سیمانی ) همواره ساده و زیبا هستند.نقاط رنگی به کاربرده شده روی دیواره ها و زمین اطراف چمن ظاهری خیره کننده و خاص ایجاد کرده است.

5-modern-landscape
عمارت لافایت در دامنه کوه
پلکان این آلاچیق زیبا از ماسه سنگ مایل به خاکستری مرتب چیده شده که بادوارم و خاص هستند ساخته شده که می تواند هر دمایی را تحمل می کند و برای طراحی منظر بیرونی بسیار عالی است. ترکیب آن ها با گیاهان اطراف آن بسیار خوب و خوش منظر است.

6-eclectic-landscape

اقامتگاه شکار آهوی کوهی
استفاده از این سبک پلکان مربوط به دوره معاصر است. برای کسانی که ترجیح میدهند از سنگ های طبیعی استفاده کنند بسیار عالی است.سنگ هایی که در دیوار استفاده شده اند و تخنه سنگ های کنار لبه باغچه و سنگفرش طبیعی کف منظری طبیعت پسند را به وجود آورده است .

7-deer-trails-garden

ایوان

منظری مدرن و خلاقانه که راحتی ایوان را دوچندان کرده است.چوب استفاده شده در مسیر حرکت از چوب اپیکا است که لکه نمیگیرد و هوا زده و رنگ و رو رفته نمی شود.یک نوع چوب استحکام بالایی دارد و در برابر آتش مقاومت می کند . پلکان زاویه دار هستند که باعث می شود جهت حرکت را عوض می کنند تا با محیط منظر که با گیاهان احاطه شده اند وفق داده شوند.

8-patio-modern

محیط بیرونی به سبک آسیایی

طراحی این محیط بیرونی خلاقانه آسیایی در نوع خود بسیار هوشمندانه است.ایده طراحی پله در این طرح بدین صورت است که پلکان قاب بندی شده ، نور روی مسیر حرکت و استفاده از سنگ ،متناسب و در عین حال زیباست.

9-asian-exterior

استادیو کنار رودخانه سبک روسی
اینگونه پلکان سنگی به نظر طبیعی می آیند و شکل های آزاد و نتراشیده دارند . برای استفاده در شیب بسیار مناسب هستند چون بسیار طبیعی به نظر می رسد ، به گونه ای که گویا به طور طبیعی آنجا بوده اند .این طراحی خلاقانه ،نو و بسیار زیباست.

10-russian-river

سی ای : پلکتن سنگی ،تخته سنگ بزرگ ، گیاهان بومی ، چمن
این پلکان در طراحی منظر استفاده می شود با سنگ های پهن اما خوش منظر که برای خیز پله که اریب وار و دارای پیش روندگی ملایم است بسیار مناسب است و حسی سنتی را بوجود می آورد.این طراحی بسیار عالی و برای محل شیبدار بسیار مناسب است با کف پله طولانی ( که باعث می شود افراد از بالا رفتن سریع خسته نشوند ) با استفاده از سنگ های پهن و گیاهان بومی زیبایی را به منظر میدهد.

11-woodside

اس اف اطراف خلیج (تالاب )
این سبک پلکان و محل عبور سنتی و مرسوم و است و برای محل های باریک و سایه دار بسیار عالی است چون با رنگشان باعث ایجاد محیطی روشن می شوند ،بخصوص وقتی با گیاهان سبز ترکیب شده باشد .سرخس ها در اطراف آن نیز همچنین روشنی به محیط می دهند. این طراحی ساده و در عین حال جالب و جذاب است .

12-sfbay-area

لافایت

 این پله های سنتی منظر طراحی شده توسط گروه آلدر؛ کمپانی سازنده استخرو منظر. آنها با به کار بردن تراورتن که با رنگ طبیعی به خوبی ترکیب شده ،آنها را به آسانی در دسترس و بادوام می کنند . شن ها و چوب ها به خوبی با هم ترکیب شده اند.

13-landscapes-steps

سبک منظر ژاپنی

طراحی خلاقانه یک منظر سنتی ژاپنی با ترکیبی زیبا از رنگ ها برای ایجاد حسی اثرگذار و قوی در محیط. استفاده از گیاهان تیره و روشن ترکیب شده با سنگریزه های خاکستری و کف پله ی چوبی طرحی ویژه و بسیار جالب و جذاب است.

14-japanese-style

سهام

ایده طراحی پله در این طرح  ترکیب غیرمعمول از سنگریزه های بازالتی و ریخته شده روی کف پله استیل.طراحی این پله های امروزی دارای تنوع رنگ و بافت ویژه ای هستند،ساده و در عین حال شاداب و زیبا به نظر می رسد.

15-contemporary
پله های باغ همیشه در مسیر محوطه باغ هستند آنها پرکاربرد و بسیار مهم هستند و همچنین به باغ زیبایی می دهند.گذشته از پله ها ،مسیری برای قدم زدن در باغ برای دستیابی آسان به حیاط ایجاد میشود.ان همچنین منظری متفاوت می دهد که باعث می شود کل اجزا منظر متناسب به نظر آیند.

گردآورنده و مترجم: یسنا لوافیان نژاد

منبع

منبع مورد استفاده

منبع1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *