گل کاکتوس

انواع گل کاکتوس

گل کاکتوس

بررسی انواع گل کاکتوس و زمان گلدهی

گل کاکتوس

 

یکی از سوالات رایج کسانی که از کاکتوس ها نگهداری می کنند این است که آیا کاکتوس آنها گل می دهد؟ به صورت قطعی کاکتوس ها  گیاهانی گلدار هستند در نتیجه اغلب گونه های کاکتوس توانایی گلدهی را پس از دوره بلوغ خواهد داشت. گلدهی کاکتوس به دو شرط بستگی دارد ، شرط اول سن و شرط دوم مراقبتی است که از آن می شود. برخی از کاکتوس ها بعد از سن 30 سالگی به گل می نشینند. برخی از کاکتوس ها تا زمانی که نور کامل و مناسب را دریافت نکنند به گل نمی نشینند. برخی از کاکتوس ها همانند کاکتوس کریسمس برای گلدهی نیازمند شب های بلند و روزهای کوتاه هستند. در نتیجه اگر شما می خواهید شاهد گلدهی کاکتوس باشید باید علاوه بر انتخاب گونه مناسب شرایط مناسبی را برای گلدهی کاکتوس فراهم کنید. در مقاله شرایط گلدهی کاکتوس می توانید اطلاعات خود را کامل کنید.

گل کاکتوس

کاکتوس های ستونی

اگر این گونه کاکتوس ها از دانه رشد کنند چند سال نیازدارند تا به گلدهی برسند. اگر شما از یک کاکتوس بالغ قلمه گرفته اید ، پس از کاشت قلمه اگر شرایط محیا شود کاکتوس شما گلدهی خواهد داشت. اما از برخی از کاکتوس ها نمی توان قلمه گرفت و تنها راه کاشت آنها از طریق دانه است. اکثرا این کاکتوس ها نیازمند 50 سال هستند تا به دوره بلوغ برسند و گلدهی داشته باشند. اما گلهای این نوع کاکتوس از زیبایی بی نظیری برخوردار است که نظر هر کسی را به خود جلب می کند.

کاکتوس های ساقه کوتاه

کاکتوس هایی که ساقه کوتاهی دارند و ساقه آنها زیر 60 سانتی متر ارتفاع دارد معمولا بعد از 5 سالگی گلدهی خواهند داشت. گل های آنها از زیبایی خاصی برخوردار خواهد بود

کاکتوس های کروی یا گرد

کاکتوس های کروی یکی از محبوب ترین کاکتوس ها در زمینه گلدهی می باشند که معمولا پر گل خواهند بود این نوع کاکتوس ها معمولا بعد از 3 یا 4 سال گلدهی خواهند داشت.

منبع

این مطلب را نیز مطالعه کنید   هرآنچه که شما باید در رابطه با نیاز نوری ساکولنت و کاکتوس بدانید!!!
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *