آبیاری باغ مینیاتوری

آبیاری باغ مینیاتوری

آبیاری باغ مینیاتوری

آبیاری باغ مینیاتوری و نکات مربوط به آن

آبیاری باغ مینیاتوری

از کجا بدانیم که چه زمان‌های باید باغ مینیاتوری خود را آبیاری کنیم؟

آبیاری باغ مینیاتوری

گیاهان نیاز آبی متفاوتی دارند. همه گیاهان نیازمند آبیاری مرتب و منظم نیستند و این در صورتی است که برخی از گیاهان نیاز دارند که در تمامی زمان‌ها آبیاری صورت بگیرد. اگر شما در باغ مینیاتوری خود گیاهانی که نیازمند آبیاری منظم نیستند را بکارید  میتوانید مطمئن شوید که باغ مینیاتوری شما نیازمند مراقبت و آبیاری مرتب نخواهد بود.

آبیاری باغ مینیاتوری

تنها راهی که شما به صورت قطعی می‌توانید بگویید که باغ میناتوری شما نیازمند آبیاری است یا نه این است که انگشتتان را تا عمق 3 سانتی متری داخل کاک ببرید اگر در این عمق رطوبت وجود داشت که گیاه شما نیازمند آبیاری نیست اما اگر خشک بود باغ شما نیازمند آبیاری است. اکثر گیاهانی که من برای باغ مینیاتوری به شما پیشنهاد می‌کنم گیاهانی هستند که بین زمان دو آبیاری نیاز دارند که خاک خشک شود. آبیاری بیش از حد همانقدر که ابیاری کم مضر است برای گیاه زیان‌آور خواهد بود.

آبیاری باغ مینیاتوری

اگر شما مدت زمان زیادی را در سفر به سر می‌برید سعی کنید باغ مینیاتوری را با گیاهان ساکولنت احداث کنید. برای مکان‌های داخلی و گرمسیری می‌توانید از درختان بلند مینیاتوری که دارای مقاومت هستند به عنوان پوشش گیاهی مرتفع و از گیاهان ساکولنتی که برگ‌های ریزی می‌دهند به عنوان گیاهان پوششی استفاده کنید.

آبیاری باغ مینیاتوری

برای مناطقی که دارای اقلیم سرد هستند می‌توانید از سرو کوهی کوتوله و کاج کوهی که دارای مقاومت مناسبی نسبت به سرما و گرما هستند استفاده کنید در واقع این گیاهان در شرایطی که بستر کشت آن‌ها کمی خشک شود دچار مشکل نخواهند شد و به خشکی مقاومت نسبی دارند. اما نکته مورد توجه این است که خاک این گیاهان مدت زمان طولانی نباید خشک باشد یا به عبارت دیگر دوره‌های خشکی به صورت متناوب نباید تکرار شوند. در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده اتفاق بیافتد گیاه شما دچار مشکل خواهد شد.

نویسنده: نسیم خدابنده لو

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *